Woda w naczyniu z miedzi powinna tak odstać 16 godzin. Dlaczego czas minimalny na przechowywanie wody w naczyniu miedzianym wynosi średnio 16 godzin. Dlaczego ?

Miedź zaliczana jest do metalu o cech oligodynamicznych co znaczy że sterylizuje wodę.

Przeprowadzono naukowe liczne dadania. Przytoczę fragment jednego eksperymentu, który ukazuje działanie naczynia miedzianego.  W doświadczeniu tym została skażona woda groźną bakterią E – coli, która jak wiemy jest bardzo groźna, gdyż wywołuje poważne choroby układu pokarmowego. Niejednokrotnie zakażenie tą bakterią prowadzi często nawet do śmierci. Jest to bakteria bardzo trudna do zniszczenia. Wlano więc, skażoną wodę do naczynia miedzianego na czas 16 godzin.  Po tym czasie sprawdzono wodę i kondycję tej bakterii.  Nie przejawiała siły do życia. Próbowano silnie ją rozmnożyć w specjalnym bulionie. Kolonia bekterii E-coli nie była już w stanie się odnowić po prostu była martwa.

Woda w naczyniu z miedzi

Jeśli na naczynie miedziane spojrzymy w szerszej perspektywie to dostrzeżemy potężny kod ajurwedyjski. To nie jest nowy współczesny trend. Jakaś nowość na rynku ładnie opakowana z luksusową etykietką  Naczynie miedziane to coś więcej niż tylko picie wody z butelki plastikowej. To źródło przemiany energetycznej wody, podniesienie jej wibracji.  Jeśli jeszcze głębiej spojrzymy przez teksty starożytne indyjskie dostrzeżemy naczynie zwane kamandalam w ręce jogina. To ma na znaczeniu, że tylko woda z naczynia miedzianego ma silne właściwości zdrowotne. Zarówno działa na planie fizycznym jaki i duchowym.

Wydaje się, że w wyniku pędu cywilizacji zatraceniu ulegają ważne wskazówki i instrukcje o których dla naszego dobra mówi antyczna literatura. Dzięki posiadaniu unikalnej informacji mamy zdolność wyboru czy przemyślenia co jest dla nas ważne, dobre i zdrowe.