Ajurveda – książka dla początkujących: tak właśnie powinien nazywać się poradnik, który wprowadzi nas w tajniki tego starożytnego systemu medycznego. Niestety nie istnieje jedna dobra książka, która nam w tym pomoże. Jednak całe szczęście wiele przygotowanych publikacji jest na tyle ciekawych, że z pewnością uda Wam się znaleźć wśród nich coś dla siebie. My przygotowaliśmy dla Was zestawienie kilku najlepszych naszym zdaniem pozycji, w które warto się zaopatrzyć, gdy rozpoczynacie przygodę z ajurwedą.

Ajurweda w praktyce: jak współcześnie stosować starożytną sztukę leczenia”

Ten tytuł mówi właściwie wszystko! Ajurweda nie jest po to, by zgłębiać jej wiedzę, a następnie porzucić. Jest po to, by korzystać z tej wiedzy w praktyce. Ajurweda ma nam umożliwić lepsze, szczęśliwsze życie. A dzięki stosowaniu jej zasad mamy na to szansę. Warto jednak najpierw te zasady poznać, prawda? Ta książka będzie w tym bardzo pomocna. Napisana jest prostym, przystępnym językiem, aby osoby rozpoczynające przygodę z ajurweda nie pogubiły się i nie uciekły z krzykiem. Przecież trochę to skomplikowane. Nie, ta książka udowadnia, że ajurweda jest prosta i przyjemna, a my możemy z łatwością korzystać z jej rad nawet w dzisiejszych szalonych, zabieganych czasach.

 

 

Ajurweda. Medycyna indyjska”

To pozycja, która będzie pomocna już dla odrobinę bardziej zaawansowanych osób. Zdobywanie wiedzy nie zawsze bywa łatwe, zawsze jest jednak przyjemne. I tak jest także w przypadku tej książki. To nie tylko poradnik, jak żyć w zdrowiu według ajurwedy. Będzie również ciekawą lekturą dla osób, które pasjonują się tym regionem świata. Indie są niezwykle bogate, a ich sztuka medyczna ciekawa. Dzięki tej książce z pewnością się tego dowiecie.

Joga i ajurweda”

A teraz mały rarytas dla tych, którzy chcą dowiedzieć się więcej na temat ajurwedy, ale także jogi, które nierzadko idą ze sobą w parze. To zestawienie dwóch niezwykłych sił, które pomagają żyć zdrowiej i szczęśliwiej. Jeśli praktykujecie joge, musicie dowiedzieć się, dlaczego brakuje Wam w niej ajurwedy. Jeśli interesujecie się medycyną indyjską, joga będzie dla Was najlepszym sposobem na odzyskanie spokoju ciała i ducha.

Oto nasze propozycje. A Wy, jakie książki o ajurwedzie najbardziej polecacie?