Ajurveda zioła i inne plony ziemi używa właściwie we wszystkich zabiegach. Przykładem może być chociażby wszechobecna w tym systemie miedź, która pozwala na oczyszczanie organizmu oraz chronienie go przed chorobami. Dlatego warto poznać, które zioła są w ajurwedzie najbardziej popularne. Możecie się zdziwić – niektóre z nich z pewnością znajdują się w Waszych kuchniach.

Kurkuma

Kurkuma to przyprawa, którą kojarzymy przede wszystkim z korzennych mieszanek. Od niedawna jest jednak trochę bardziej obecna w naszej kuchni. I całe szczęście. Ma ona bowiem niezwykle pozytywny wpływ na nasz organizm. Między innymi wspiera leczenie skórnych dolegliwości, dlatego wykorzystywana jest w różnego rodzaju maseczkach. Dodatkowo posiada właściwości antybakteryjne, które wspierają w leczeniu wszelkiego rodzaju chorób.

Imbir

W okresie jesienno-zimowym imbir jest częstym gościem w naszych domach. Jednak ajurweda poleca stosowanie go niezależnie od pory roku. To przede wszystkim świetny sposób na problemy trawienne, a jak wiemy, w ajurwedzie jelita są jednym z najważniejszych organów, o który trzeba dbać przede wszystkim. Dodatkowo działa przeciwzapalnie, rozkurczowo i przeciwbólowo.

Bhrahmi

To zioło, które można określić mianem lekarstwa na mózg. Jego zadaniem w ajurwedzie jest bowiem przede wszystkim zwiększenie sprawności umysłu oraz odmłodzenie go. Dzięki temu jest on w stanie zwiększyć naszą inteligencję. Działa także na nasz układ nerwowy, dlatego warto mieć je pod ręką.

Jatamansi

To zioło o niezwykłym aromacie, które używane jest przede wszystkim w celach urodowych. Tak, pozwala nam dłużej zachować młody, promienny wygląd. Może być też przydatne, gdy borykamy się z trądzikiem. Stosowane jest jednak również w celu oczyszczenia krwi oraz poprawy krążenia.

Tak, z pewnością warto mieć przy sobie zioła, które poleca nam ajurweda. Dłuższe życie, piękniejsza skóra, pełnia zdrowia – czego chcieć więcej?