Ajurweda – kurs masażu to jedna z propozycji ośrodków szkoleniowych specjalizujących się w tematyce tej obszernej nauki medycznej. Jeżeli interesuje nas praktyka ajurwedyjska bądź chcemy nauczyć się jednej z najstarszych technik relaksacyjnych jaką jest masaż, możemy skorzystać z bogatej oferty kursów i warsztatów jakie obecnie dostępne są na rynku. Starohinduskie praktyki lecznicze mają na celu zadbanie zarówno o nasze ciało jak zdrowie psychiczne.

Ajurwedyjski masaż (inaczej nazywany Abhyanga) stymuluje układ limfatyczny i pobudza organizm do oczyszczenia się z toksyn. Masażysta rozpoczyna zabieg od podgrzania olejku sezamowego, migdałowego lub kokosowego( w zależności od doszy jaką reprezentujemy), którymi następnie dokładnie natłuszcza naszą skórę. Zabieg nie ogranicza się tylko do masowania pleców, ale obejmuje całe ciało. Rozpoczynamy go w pozycji siedzącej od masażu głowy, który odżywi i pobudzi cebulki , a użyte do zabiegu olejki odżywią oraz nawilżą nasze włosy. W kolejnych etapach masowane są plecy , ramiona, nogi, stopy a także klatka piersiowa i dłonie. Następnie przechodzimy do twarzy. Chyba wszystkim nam znany jest już sekret młodości Japonek, który opiera się na delikatnym masażu podczas demakijażu i wieczornej pielęgnacji. Takie same efekty daje zabieg ajurwedyjski, rozluźnia on spięte mięśnie twarzy, doskonale nawilża skórę, a także działa niesamowicie relaksująco. Prawidłowo przeprowadzony masaż oczyszcza nasze pole elektromagnetyczne, zmniejsza zmęczenie fizyczne oczyszcza skórę z toksyn i spowalnia procesy starzenia. Zabieg nie ma limitu wiekowego i może być wykonywany na noworodkach już po szóstym dniu życia.

Jeżeli więc marzy nam się przeprowadzanie tego typu zabiegu bądź poznanie innych technik masażu ajurwedyjskiego warto opanować nie tylko teorię, ale także praktykę. Korzystając z profesjonalnych kursów i warsztatów możemy być pewni że trafimy na dyplomowanych nauczycieli, którzy swoje nauki często pobierali w samej kolebce ajurwedy- Indiach . Inwestycja w poznanie technik ajurwedyjskiego masażu zwróci nam się w postaci zdrowego ciała i szczęśliwego ducha.