Ayurveda, jako najstarszy na Ziemi system medyczny posiada swoje korzenie w starożytnych Indiach. Pomimo upływu 5000 lat, przekazy ajurwedy wydają się być ponadczasowe w kontekście niesionej wiedzy z zakresu zdrowia czy też piękna cielesnego człowieka. Przetrwały po dziś dzień zapisane w sanskrycie – najstarszym języku świata unikatowe kody ajurwedy. Tłumaczą nie tylko złożone mechanizmy funkcjonowania ciała ludzkiego. Przekazują nam techniczną wiedzę jak osiągnąć równowagę fizyczną i psychiczną, która jest esencją dobrego zdrowie i urody. Czyli wiemy, jak opóźnić procesy starzenia lub długo zachować piękny wygląd skóry.

Ajurwedyjskie olejowe zabiegi pielęgnacyjne na ciało są znane od tysięcy lat. Zaliczane się je do fundamentalnych terapii z zakresu odnowy biologicznej ciała. Zgodnie z tekstami ajurwedyjskimi, istota tych zabiegów polega na oczyszczaniu skóry z nagromadzonych toksyn, następnie na jej mineralizowaniu. Zabiegi te niosą nie tylko, detoksykację, relaks czy odprężenie, w zależności od stosowanych olejów, ale jak mówi ajurweda, wpływ odpowiednio ciepłego oleju posiada siłę aby usunąć stopniowo suchość skóry, która jest szczególnie podatna na czynniki atmosferyczne. Zabieg w postaci masażu olejem nadaje skórze jędrność i zdrowy satynowy odcień. Powtarzane zabiegi olejowe na ciało przynoszą po czasie zdumiewający efekt wizualny. Zgodnie z tekstami ajurwedy, zdrową skórę cechuje blask o głeboko satynowy, oddcieniu. Istnieje wiele formuł olejowych w ajurwedzie, lecz na szczególną uwagę zasługują te które stosowane były w starożytnych rodach królewskich Indii. Ich skład oparty był na wywarze 148 ziół, które wymieszane były z 3 olejami. Te luksusowe formuły stosuje się po dziś dzień w show biznesie Indii. Zabiegi tymi formułami mają odpowiednią cenę rynkową z uwagi na spektakularną odnowę biologiczną ciała i urody.

 

Ajurwedyjskie zabiegi olejowe ciała zalicza się w ajurwedzie do systemu wspomagającego tworzenie energii wektorowej tkanek zwanej – Odźas. Odpowiednia dieta, styl życia związany z codzienną rutyną pielęgnacyjna ciała, szczególnie twarzy, przekłada się na właściwy poziom tej energii. Mówiąc wprost, działanie terapii olejowych stanowi w ajurwedzie ważny kod do odnowy biologicznej ciała, który przynosi z jednej strony widoczne efekty w zakresie poprawy naszej urody, z drugiej strony terapia ta posiada cechy regeneracji zniszczonych tkanek przez wolne rodniki, działając jako silny przeciwutleniacz.

Ponadto, wpływ odpowiedniego zapachu ma nas uspokoić czy zrównoważyć sferę psychiczną. Dlatego, niektóre oleje ajurwedyjskie posiadają wysokiej klasy zapachy kwiatowe lub ziołowe. Dla przykładu zapach kwiatu Tuberozy i wpływ na sferę psychiczną człowieka został szeroko opisany w starożytnych skryptach ajurwedy.