Bransoletka miedziana na prezent to doskonały pomysł nie tylko dla osób, które cenią sobie ayurvedyjskie zasady życia bądź lubią nietuzinkowe ozdoby z materiałów innych niż srebro i złoto. To także odpowiedni podarunek dla osób z trądzikiem, zapaleniami stawów czy reumatyzmem. Dlaczego?

Bransoletka miedziana dla indywidualisty

Miedziane bransoletki stanowią rodzaj biżuterii, którego nie dostaniemy w każdym miejscu, u każdego napotkanego jubilera. Między innymi dlatego są tak bardzo cenione przez osoby, które cenią sobie unikalność, oryginalny styl i wyjątkowe dodatki. Bransoletki wykonane z miedzi trafiają w gusta osób ubierających się w stylu boho czy klasycznym – niezależnie od wybranego outfitu potrafią zwrócić na siebie uwagę. Jeśli zatem osoba, którą chcemy obdarować lubi tego typu dodatki, nie warto się wahać.

Miedziane bransoletki i właściwości zdrowotne

Bransoletki miedziane są jednak czymś więcej, niż tylko dodatkiem do ubioru. Miedź charakteryzuje się właściwościami prozdrowotnymi – między innymi działa antybakteryjnie i przeciwzapalnie. Dodatkowo pierwiastek ten wspiera proces powstawania czerwonych krwinek oraz poprawia stan kości. Wskazuje się także, że osłabia działanie wolnych rodników, co sprawia, że ciało starzeje się wolniej.

Miedziane bransoletki są zatem polecane nie tylko w formie ozdoby, ale także dodatku mającego poprawić stan zdrowia obdarowanej osoby. Jeśli nasz bliski jest sportowcem i często boryka się z zapaleniem stawów czy kości, z pewnością miedziana bransoletka będzie dla niego odpowiednim wyborem. To samo dotyczy osób z reumatyzmem. Co więcej – miedziane bransoletki wykazują działanie antybakteryjne, dlatego używanie ich poleca się osobom z trądzikiem. Miedź może bowiem wspomóc w walce ze zbyt dużym zanieczyszczeniem skóry.

Miedziane bransoletki to coś więcej, niż tylko ładny przedmiot. Może być noszona wyłącznie jako ozdoba, jednak dla naszego ciała ma także znaczenie jako wyrób prozdrowotny.