Bransoletka miedziana to idealna propozycja dla osób poszukujących nietypowej i oryginalnej biżuterii. Różnorodność wzorów dostępnych na rynku pozwoli nam zakupić model dostosowany do naszych potrzeb i wymagań. W sklepach stacjonarnych oraz internetowych znajdziemy zarówno modele proste, minimalistyczne, jak i bogato zdobione idealnie sprawdzające się na wieczorne wyjścia. Biżuteria to jednak nie tylko ozdoba, ale przez wielu traktowana jest także jako pewnego rodzaju talizman. Wielu przewodników duchowych twierdzi, że każdy kamień szlachetny, metal i minerał posiada swoją energię i ma realny wpływ na jego posiadacza.

Srebro utożsamiane jest z symboliką żeńską i lunarną. Od wieków znane słynie ze swoich właściwości ochronnych, zwalczających złą energie oraz demony. Jest także symbolem honoru, czystości oraz szczerości.

 

 

Złoto jest opozycją do srebra i posiada symbolikę męską oraz solarną. Jego energia przyciąga bogactwo, sukces i siły witalne.

Żelazo symbolizuje Mars i żywioł ognia. Dawniej wierzono, że poprawia siłę fizyczną, a także odpędza negatywną energię.

Cyna utożsamiana jest z Jowiszem i powietrzem. Jej zadaniem jest zapewnienie posiadaczowi dobrobytu finansowego i szczęścia.

Miedź symbol Wenus i wody. Słynie ze swoich właściwości leczniczych, posiada działanie antybakteryjne oraz antyzapalne, dlatego łagodzi ból w schorzeniach reumatycznych. Ponadto pozytywnie wspomaga układ pokarmowy, nerwowy, i naczyniowo-sercowy. Posiadacze miedzianych bransoletek twierdzą, że po założeniu jej na rękę może ona zabarwić skórę na lekko zielony odcień, co oznacza infekcje lub chorobę. Miedź jest znanym przewodnikiem elektryczności, dlatego wykorzystywana jest przy tworzeniu energetycznych różdżek. Jako metal, który symbolizuję Wenus ma za zadanie przyciągać do nas miłość.

Mając na uwadze symbolikę metali szlachetnych warto sięgnąć po ozdoby które zapewnią nam dobrą energię oraz szczęście. Wybierając biżuterię podkreślmy nią nie tylko swoje piękno, ale charakter i temperament.