Bransoletki lecznicze mogą wydać się niektórym z Was czymś bliższym placebo, niż rzeczywiście działającym sposobem. Jednak miedź znana jest ze swoich właściwości prozdrowotnych już od setek lat. Dlatego wykorzystywana jest nie tylko w celach oczyszczania wody z drobnoustrojów, ale także do tworzenia naczyń, garnków oraz biżuterii, która doskonale wpływa na stan naszego organizmu. Dlaczego miedź jest tak wartościowa? Kto powinien skorzystać z bransoletek leczniczych?

Właściwości miedzi

Miedź jest metalem, który znany jest ludzkości już od setek lat. Już wtedy wiadome było, iż dzięki niej można uzdatnić brudną, pełną bakterii wodę. Starożytni uważali jednak, iż miedź potrafi także leczyć. Jako pierwiastek w ludzkim ciele występuje w szczątkowych ilościach. Jego rola jest jednak niebagatelna. Wspiera transport tlenu do tkanek, wspomaga układ immunologiczny a także osłabia wolne rodniki, dzięki czemu komórki niszczeją w znacznie wolniejszym tempie. Dodatkowo zauważono, iż miedź posiada właściwości krwiotwórcze – właśnie dlatego chroni przed anemią. Czy jednak miedź noszona jako biżuteria może mieć jakikolwiek wpływ na nasze zdrowie?

Bransoletki lecznicze z miedzi

Miedź nie musi być przyswajana bezpośrednio z pokarmem czy wodą. Może działać na nas także za pomocą noszonej przez nas biżuterii, przez skórę. Przede wszystkim polecana jest osobom, które borykają się z dużymi problemami reumatycznymi. Dzięki właściwościom przeciwzapalnym, miedź koi ból oraz wspiera prawidłowe funkcjonowanie stawów i kości. Dodatkowo biżuteria może być używana przez sportowców, którzy przez wzgląd na znaczne eksploatowanie swojego ciała, często przechodzą przez różnego rodzaju kontuzje.

Dzięki właściwościom antybakteryjnym, miedź może sprawdzić się także u osób problemami skórnymi, takimi jak trądzik. Dodatkowo jest antyalergiczna, dlatego polecana jest również osobom z tendencją do podrażnień i alergii skórnych.

Jak zatem widać, miedź warto przyswajać nie tylko z pokarmem, ale również nosić ją blisko siebie – w formie pięknej, ręcznie wykonanej biżuterii.