Jak używać kadzidełek – prosty przewodnik krok po kroku!

W tym artykule dowiesz się, jak używać kadzidełek zapachowych. Czym jest kadzidełko zapachowe? Kadzidło składa się z materiału roślinnego, który podczas spalania nadaje piękny zapach. Nie tylko tworzy piękny aromat, ale jest bardzo kojący i uspokajający umysł.

Jest często używany podczas medytacji i używany również do celów duchowych. Kadzidełko zapachowe było używane od wieków w różnych kulturach na przestrzeni dziejów do różnych celów. Kadzidło może mieć różne zapachy w zależności od jego rodzaju i miejsca zakupu.

Rodzaje kadzidełek zapachowych

Istnieją dwa główne rodzaje kadzideł w zależności od sposobu palenia dzielimy je na te w których następuje spalanie pośrednie i bezpośrednie.

  • Spalanie pośrednie – odnosi się do rodzaju kadzidełek zapachowych, które nie mogą się palić samodzielnie i wymagają węgla drzewnego i różnych innych substancji. Kadzidełka do spalania pośredniego zazwyczaj występują w postaci proszku.
  • Jak używać kadzidełek zapachowych – to kadzidełka zapachowe, które samoczynnie się palą po zapaleniu. Są one zazwyczaj dostępne w postaci patyczków, stożków i zwojów.

Co to jest kadzielnica?

Kadzidełka zapachowe są dostępne we wszystkich kształtach i rozmiarach. Struktura i materiał kadzidła mogą się drastycznie różnić. Mogą się one wahać od podstawowych naczyń ceramicznych, przez naczynia srebrno-złote, po paleniska i nie tylko. Niezależnie od sposobu wykonania, cel kadzidła jest prosty; palić kadzidło bezpiecznie i skutecznie.

Istnieją specjalne palniki do kadzideł, które wyglądają pięknie i niesamowicie. Pozostałe są po prostu stworzone do wykonywania swojej pracy i nie są tak atrakcyjne estetycznie.

 

 

Jak używać kadzidełek zapachowych?

Być może widziałeś kadzidełka unoszące się na rynku i są jednym z najpopularniejszych rodzajów kadzideł. Do wypalania kadzidełek potrzebne są wyspecjalizowane nowoczesne kadzielnice, które zwykle są wykonane z gliny, piasku, kamienia lub metalu. Najpopularniejsze posiadają u podstawy otwór, który umożliwia swobodny cofanie się dymu. Trzeba zapalić czubek stożka i delikatnie go zdmuchnąć przed umieszczeniem go na palniku.

  1. Ustaw kadzielnicę i umieść go w wybranym pomieszczeniu.
  2. Otwórz opakowanie kadzidełek i wyjmij jeden patyczek.
  3. Zapal czubek kadzidła i delikatnie zdmuchnij płomień.
  4. Umieścić go w uchwycie gdyż umożliwia to prawidłowe rozchodzenie się dymu
  5. Jeśli umieścisz go prawidłowo, przestrzeń stanie się aromatyczna w ciągu kilku minut.

Jak używać kadzidełek?

Używanie kadzidełka jest proste i łatwe. Wystarczy zapalić końcówkę kadzidełka przez minutkę, zgasić płomień i położyć patyczek w glinianym talerzu lub w stopce do palenia. W rezultacie spalania otrzymasz popiół. Alternatywnie możesz również umieścić patyczek pionowo na uchwycie, ponieważ wymaga on stałego przepływu powietrza. W ciągu kilku minut dym z kadzideł wypełni twoją przestrzeń.

Korzyści z używania kadzideł

Kadzidełko zapachowe pozwala się zrelaksować i odprężyć. Więc spal kadzidło pod koniec gorączkowego dnia i zrelaksuj się.

Kadzidło może pomóc zmniejszyć stres i niepokój, więc uczyń je częścią codziennej praktyki medytacyjnej.

Kadzidełko zapachowe  wspomaga koncentrację, więc spalaj go podczas pracy nad zadaniem, które wymaga ekstremalnego skupienia.

Palenie kadzideł może wspomagać kreatywność. Jeśli interesujesz się malarstwem, tańcem lub jakąkolwiek inną formą sztuki, możesz palić kadzidło i pozwolić kreatywności płynąć z aromatem.

Kadzidło jest idealne dla osób uczulonych na konwencjonalne odświeżacze powietrza w sprayu.

Płonące kadzidło może być elementem ognia w twoich duchowych rytuałach.

Kadzidełko zapachowe może pomóc ci ćwiczyć uważność, pozwalając ci zaangażować się w daną chwilę.

 

 

 

Jak czyścić kadzielnicę?

Cóż, do codziennego czyszczenia po prostu wyjmij resztki kadzidełek i patyczków i zetrzyj popiół papierowym ręcznikiem i będzie gotowy do kolejnego palenia.

Aby dokładnie wyczyścić, umieść kadzielnicę w wannie z gorącą wodą z mydłem i zanurz ją na około 10 minut, wyszoruj wszelkie miejsca, jeśli to konieczne i osusz ręcznikiem papierowym.