Palenie świecy zapachowej ajurwedyjskiej – Jakie przynosi korzyści? To cieszenie się dobrym zdrowiem czy pięknem cielesnym stanowi unikalną wartość w życiu każdego człowieka. Ajurweda zawiera cały szereg szczegółowych instrukcji dotyczący utrzymania prawidłowej równowagi. Można powiedzieć, że w dzisiejszych czasach życie i dbałość o stan równowagi to prawdziwa sztuka.

Patrząc przez pryzmat ajurwedy,  stan równowagi to wzajemna korelacja sił w naszym ciele tj. energii kinetycznej, cieplnej i potencjalnej. Ich właściwy poziom tworzy naszą dobrą kondycję zdrowotną w szerokim tego słowa znaczeniu. Prawdziwa równowaga o której mówi ten starożytny system medyczny ma znacznie głębszy przekaz. Balans to najwyższy poziom równowagi pomiędzy sferą fizyczną (ciałem) a sferą psychiczną (umysłem). Gdyż, nie jesteśmy w stanie właściwie funkcjonować, jeśli zaburzona jest sfera fizyczna czy psychiczna. Nierównowaga w obszarze psychicznym, prowadzi w czasach obecnych do niezliczonych chorób. Nasze codzienne życie, permanentnie pełne pośpiechu, przeładowane dużą ilością spraw do załatwienia, wytwarza toksyczny dla ciała stres, który pierwotnie kumuluje się w naszym umyśle, a następnie w tkankach całego ciała.  A ciało ludzkie nie jest przystosowane do stresu na poziomie 200%. Relaks i balans jest stanem przeciwnym do stresu. I stanowi najważniejszy punkt korekty w naszym codziennym zabieganym życiu. Jednym ze sposobów głębokiego relaksu gdziekolwiek jesteśmy jest światło i zapach świecy zapachowej ajurwedyskiej.

Palenie świecy zapachowej  – Jakie korzyści płyną z palenia świecy ajurwedyjskiej ?

Świeca zapachowa ajurwedyjska to świeca aromaterapeutyczna. Towarzyszy ona człowiekowi od czasów niepamiętnych i tworzona była dla holistycznej opieki człowieka. W której, celem było zapewnienie dobrego samopoczucia dla ciała, umysłu i ducha. Po dziś dzień aromaterapia w wielu kulturach jest środkiem leczniczym. Bowiem, olejki eteryczne, które pobudzają zmysły, stosowane są nie tylko dla przyjemnego zapachu, ale również ze względu na ich zdolność do zmiany nastroju z negatywnego na zrelaksowany. Wiele olejków eterycznych i ich wpływ na ciało zostało dokładnie opisane w ajurwedzie. Zapach ma zdolność przemieszczenia się do emocjonalnego centrum w mózgu, stąd kiedy palimy świecę zapachową łagodzimy stres, zwiększamy koncentrację oraz pozyskujemy energię.

 

To na co należy być uważnym, to fakt, że w obecnych czasach rozwinęła się na ogromną skalę inżynieria sensoryczna, która dubluje zapach naturalny i tworzy tzw. zapach syntetyczny. Kluczem prawdziwej aromaterapii jest wyłącznie zapach naturalny, gdyż zawiera on Pranę – energię życia roślin. Natomiast zapach chemiczny jest jej pozbawiony i wdychając go wchłaniamy materiał toksyczny. Różnica jest taka, że dosza (energia) kinetyczna (VATA) zostaje zaburzona przez zapach syntetyczny zamiast zostać zrównoważona. Zapachy naturalne mają charakter kojący.

Świeca zapachowa – Ayurveda Polska

Oferta świec zapachowych Auyrveda Polska dotyczy unikalnego produktu w obszarze aromaterapii. Są one połączeniem dwóch energii: energii miedzi, oraz energii naturalnych olejków zapachowych. Aby otrzymać wysoką jakość produktu zastosowaliśmy najwyższej klasy naturalne olejki. Ich szczególne właściwości powodują w praktyce szybkie nasycenie zapachem nawet dużego pomieszczenia. Ponadto, zapach bardzo długo utrzymuje się w miejscu, gdzie paliła się świeca zapachowa Ayurveda Polska, tworząc jego nową przyjemną atmosferę. Przekonało się już o tym wielu naszych klientów.

Naszą filozofią jest użycie wyłącznie czystych nie mieszanych zapachów kwiatów jakie naturalnie występują w przyrodzie. Wyjątek stanowi kompozycja kwiatowo – ziołowa zwana Kasturi z uwagi na szczególny charakter zapachu równoważący umysł.

Każda świeca jest wykonana w ręcznej technologii. Odbijane światło świecy od wypolerowanej powierzchni miedzianej tworzy piękny i zarazem romantyczny efekt. Nasze świece zapachowe ajurwedyjskie są jedyną w swoim rodzaju ofertą na rynku polskim. Należą do kategorii PREMIUM. Stanowią również piękny prezent dla bliskiej nam osoby.