Kubek miedziany to jedno z podstawowych akcesoriów wybieranych przez osoby, które pragną rozpocząć oczyszczanie wody w stylu ayurvedyjskim. Pozwala na pozbycie się bakterii, grzybów i innych drobnoustrojów z niewielkich ilości wody – 200 czy 300 ml. Czy jednak tego typu akcesorium wystarczy do uzdatniania wody? Czy lepiej zainwestować w trochę większy sprzęt?

Kubki miedziane na sam początek

Kubki miedziane będą odpowiednie przede wszystkim dla osób początkujących, które nie wiedzą jeszcze, czy chcą korzystać z oczyszczania wody w ten sposób. To relatywnie tanie rozwiązanie, które nie wymaga od nas nakładów finansowych tak dużych, jak na przykład kupowanie karafek czy dzbanków. Dlatego polecane są osobom uczącym się ayurvedyjskiego stylu życia.

Czy kubek wystarczy do oczyszczania wody?

Wodę najczęściej oczyszcza się w większych naczyniach, na przykład dzbankach. Dzieje się tak głównie ze względów czysto pragmatycznych – łatwiej jest uzdatnić na raz 2 litry wody, zamiast 200 mililitrów. Zwłaszcza gdy mowa o całej rodzinie. Dlatego w celu ayurvedyjskiego oczyszczania wody, to właśnie dzbanki są wybierane najczęściej przez naszych klientów. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by uzdatniać ją także w kubku, w znacznie mniejszych ilościach, na przykład na użytek jednej osoby. Kubki mogą służyć do przygotowywania wody na przykład do mycia twarzy. Tego typu zabiegi polecane są osobom z cerą trądzikową, dla których właściwości antybakteryjne wody mogą okazać się wyjątkowo pomocne.

Kubek miedziany jako piękna ozdoba

Należy także wspomnieć, że kubki miedziane to nie tylko dobry sposób na oczyszczenie wody za pomocą miedzi. To także piękna ozdoba, zwłaszcza w mieszkaniach i domach w stylu rustykalnym. Między innymi dlatego kubki miedziane są wybierane często jako prezent – elegancki, a jednocześnie prosty. I przede wszystkim prezentujący się doskonale.