Kubek miedziany to dobre rozwiązanie, gdy brak nam pomysłów na prezent. Świetnie sprawdzi się dla osób, które dbają o zdrowie, są typem sportowca, bądź rozpoczynają przygodę z ajurwedą. Miedziane naczynie przyda się także minimalistom ograniczającym ilość przedmiotów w swoim domowym zaciszu oraz tym, którzy lubują się w miedzianych akcesoriach. Zależnie od preferencji obdarowywanego, możemy wybrać kubek o różnych rozmiarach i designie, który będzie dla niego w pełni funkcjonalny.

Zalety miedzianego kubka

  • estetyczny i unikatowy wygląd( do wyboru mamy proste modele, bądź zdobione wytłaczane kubki matowe lub z metalicznym połyskiem)
  • oczyszczenie wody z chloru, bakterii i drobnoustrojów- zastąpi sklepowe filtry do wody
  • łatwość w czyszczeniu naczynia
  • długi termin zachowania swoich właściwości- zadbane naczynie posłuży nam przez wiele lat
  • wspiera uzupełnienie miedzi w organizmie

Woda z miedzianego kubka posiada właściwości lecznicze. Niedobory miedzi w organizmie mogą prowadzić do szeregu chorób i zaburzeń w organizmie np. anemii, nadpobudliwości, problemów z koncentracją, częstych infekcji. Spożywanie wody przechowywanej w miedzianym naczyniu dwa razy dziennie, pomaga zachować równowagę tego cennego pierwiastka.

Jak czyścić miedziany kubek

Naczynie wystarczy czyścić co drugi dzień, specjalnym proszkiem do czyszczenia miedzi, bądź roztworem z soku z cytryny i soli kuchennej. Odcień miedzi może się z czasem delikatnie zmienić, jednak to nie wpływa na właściwości kubka. Zalecane jest, aby nie używać naczynia do napojów gorących.

Miedziany kubek podarowany w prezencie, może stać się świetnym uzupełnieniem do kolekcji miedzianej zastawy. Możemy go dostać w okazyjnej cenie korzystając ze sklepów internetowych z asortymentem zielarskim i ajurwedyjskim oraz outletach. Warto też zwrócić uwagę na producenta miedzianych akcesoriów, gdyż dużo firm oferuje nam kubki nie z taśmowej produkcji, a wykonane ręcznie w indyjskich rodzinnych manufakturach. Dzięki temu nasz prezent będzie nietypowy, unikatowy.