Nie od dzisiaj wiadomo, że miedź jest metalem, który ma cudowne właściwości. O jej pozytywnym wpływie na zdrowie wiedziano już w Rzymie, Grecji, Egipcie i oczywiście Indiach. Różne kultury choć wnioski te same – miedź to materiał, który wspomaga oczyszczanie organizmu i doskonale wpływa na stan naszej skóry. Obecnie coraz więcej osób odkrywa zalety miedzi, korzystając z niej między innymi w kuchni. Jednak miedziane naczynia to nie wszystko – również biżuteria robi prawdziwą furorę. Dlaczego?

Miedź i jej wpływ na skórę

Miedź charakteryzuje się przede wszystkim właściwościami antybakteryjnymi, dlatego woda oczyszczana w naczyniach wyprodukowanych z tego metalu może pozytywnie wpływać na przykład na proces gojenia się ran. Jednak bransoletki czy pierścionki działają w ten sam sposób. Miedź dezynfekuje rany, zabija bakterie i inne drobnoustroje, które przyczyniają się do infekcji. Dodatkowo działa przeciwgrzybicznie, dlatego nierzadko produkuje się z niej biżuterię przeznaczoną na stopy.

Biżuteria wykonana z tego metalu doskonale wpływa na wygląd skóry – polecana jest zatem przede wszystkim osobom z trądzikiem.

Przeciwbólowe działanie miedzi

Już w starożytnym Egipcie zauważono, że miedź jest w stanie pomóc w leczeniu chronicznych bólów głowy. Obecnie także korzysta się z właściwości przeciwbólowych tego metalu, przede wszystkim jednak w zakresie mięśni i kości. Woda oczyszczona w miedzianym naczyniu może pomóc nam pozbyć się stanów zapalnych, dlatego polecana jest przede wszystkim sportowcom, którzy nierzadko borykają się z tego typu problemami. Z kolei miedziana biżuteria to doskonałe rozwiązanie dla osób mających problemy z bólami reumatycznymi dłoni bądź nóg. Jest w stanie także łagodzić ból kręgosłupa oraz stany zapalne stawów.

Dodatkowo Chińczycy uważają, iż miedź doskonale wpływa na oczyszczanie organizmu z wszelkich toksyn.

Jak zatem widać, miedziana biżuteria to nie tylko piękny dodatek, ale także doskonały sposób na to, by pozytywnie wpłynąć na swoje zdrowie.