Miedziane bransoletki stanowią coraz częściej wybieraną alternatywę dla biżuterii ze srebra czy złota. Chociaż nie są tak popularne, ani szeroko dostępne, miedź zyskuje swoich fanów, którzy doskonale rozumieją fenomen tego metalu. Dlaczego warto dołączyć miedzianą biżuterię do swojej kolekcji?

Właściwości miedzianych bransoletek

Miedź to jeden z najzdrowszych dla organizmu metali. Potwierdza to między innymi wiedza starożytnych Egipcjan, Greków czy Rzymian. W ayurvedzie także istniały zapisy dotyczące oczyszczania za pomocą miedzi – w ten sposób w Indiach pozbywano się grzybów oraz bakterii z wody, która nie była tak czysta jak dzisiaj. Jednak miedź działa także bezpośrednio na nasze ciało – skórę, mięśnie, stawy. Działa przeciwbakteryjnie, stąd przede wszystkim polecana jest osobom z problemami skórnymi, takimi jak trądzik czy grzybica.
Jednak korzystanie z miedzianej biżuterii jest wskazane także dla osób, które borykają się z częstymi stanami zapalnymi stawów i reumatyzmem.

Jednak to nie wszystkie właściwości miedzi, którą dostarczyć można inaczej, niż z dietą. Metal ten wpływa także na leczenie infekcji moczowych oraz wspiera procesy produkcji czerwonych krwinek, co jest istotne zwłaszcza przy anemii. Jak zatem widać, miedziana biżuteria może mieć znaczący, pozytywny wpływ na zdrowie organizmu.

Miedziane bransoletki są coraz bardziej modne?

Miedziana biżuteria można zamówić zwykle w miejscach takich, jak nasza strona.  Gdzie można znaleźć można produkty hand made. To sprawia, że bransoletki z miedzi doceniane są przez nietuzinkowe osoby uwielbiające wyjątkowe przedmioty, podkreślające indywidualizm jednostki, jej gust i poczucie estetyki. Pomimo tego, iż biżuteria miedziana jest trudniej dostępna niż srebrna czy złota, można śmiało powiedzieć, iż cieszy się ona sporym zainteresowaniem. Z pewnością przez wzgląd na właściwości prozdrowotne, ale także na bardzo modny, orientalny styl. Dzięki temu bransoletki miedziane stanowią idealne połączenie – są piękne i zdrowe dla naszego ciała.