Miedziane garnki są obecne w coraz większej ilości domów – nie tylko dlatego, że stanowią one pamiątkę po poprzednich pokoleniach. Ludzie chętnie kupują miedziane naczynia przez wzgląd na ich długowieczność oraz doskonałe przewodzenie ciepła, które pozwala nam na szybkie i wygodne gotowanie. Jakie są zatem główne zalety miedzianych garnków?

Zachwycający wygląd

Tak, wygląd to nie wszystko, jednak trzeba przyznać, że miedziane garnki wybierane są nierzadko właśnie z tego powodu. Doskonale dopasowują się do różnych wystrojów, zarówno rustykalnych jak i klasycznych. W nowoczesnej kuchni są ciekawym dodatkiem i zwracają na siebie uwagę. To trzeba powiedzieć jasno i wyraźnie – miedziane garnki są symbolem klasy i elegancji. Z pewnością będą zachwycać wyglądem.

 

Prozdrowotne działanie miedzi

Miedź jest pierwiastkiem, który wykazuje działanie bakteriobójcze i grzybobójcze. Dlatego zarówno przetrzymywanie wody jak i gotowanie w naczyniach miedzianych jest nie tylko efektywne, ale także może bardzo pozytywnie wpłynąć na nasz organizm. Miedź doskonale oczyszcza wodę, która dodatkowo wspiera nasz układ pokarmowy, działa pozytywnie na skórę czy kości. Miedziane garnki mogą zatem być niezwykle przydatne w codziennej domowej profilaktyce.

Szybkie gotowanie

Miedziane garnki nie tylko wyglądają doskonale, ale także są naprawdę bardzo praktyczne. Miedź idealnie przewodzi ciepło, dlatego garnki szybko się nagrzewają, a przy tym jednocześnie trudno je przypalić. Nie musimy także korzystać przy nich z dużej ilości oleju bądź innych tłuszczów – posiłki smażą się szybko bez zbędnych dodatków, zachowując swoją świeżość i pyszny smak.

Łatwe do utrzymania w czystości

Zarówno garnki jak i inne naczynia miedziane są niezwykle łatwe do utrzymania w czystości. Ciepła woda i miękka ściereczka zadbają o nie wystarczająco na tyle, by służyły nam przez długie lata.