Naczynia miedziane do wody są interesującym tematem, o który niejednokrotnie nas pytacie. Czy rzeczywiście miedź ma takie cudowne właściwości? A może to tylko mit? Cóż, dalecy jesteśmy od twierdzenia, że miedź stanowi rozwiązanie każdego problemu zdrowotnego i może pomóc dosłownie we wszystkim, co nam dolega. Jednak zarówno z badań jak i własnego doświadczenia wiemy, że naczynia miedziane do wody po prostu działają. Bo woda jest nie tylko pyszna, ale przede wszystkim potrafi rzeczywiście wesprzeć nasz organizm.

Uzdatnianie wody

Kiedy mówimy o uzdatnianiu wody za pomocą miedzi nierzadko słyszymy „ale przecież mamy filtry”. Tak, to prawda, świat poszedł znacznie do przodu i nie musimy już korzystać z tych samych rozwiązań co kiedyś. Nie zmienia to jednak faktu, że naturalna droga oczyszczania wody gwarantuje nam pełnię bezpieczeństwa (nie musimy martwić się ewentualnym śladem chemicznym niesprawdzonych filtrów). Dodatkowo to rozwiązanie bardziej praktyczne – przecież miedź i jej właściwości się nie skończą – filtry trzeba wymieniać. Ale to tylko pragmatyczne podejście. Tak naprawdę w oczyszczaniu wody za pomocą miedzi liczy się coś zupełnie innego.

Właściwości miedzianej wody

Miedziana woda nie jest magicznym remedium, jednak wiemy doskonale, że pomaga zarówno powierzchownie jak i głęboko, oczyszczając nasze ciało i wspierając jego leczenie. Najłatwiej właściwości wody miedzianej zauważyć na własnej skórze. Dosłownie! Jeśli nie mamy problemów z trądzikiem czy wypryskami, możemy wykorzystać wodę miedzianą jako sposób na oczyszczenie rany. Z łatwością zauważymy, że skóra goi się szybciej i przede wszystkim rana jest bezpieczna, nic niepokojącego się z nią nie dzieje. Wszystko dzięki właściwościom antybakteryjnym wody miedzianej.

A co z dogłębną poprawą zdrowia? Starożytni używali wody miedzianej głównie jako sposobu na pobudzenie perystaltyki jelit. A jak wiadomo – jelita to nasz drugi mózg i przede wszystkim pierwszy układ immunologiczny. Dzięki temu możemy zatem pozytywnie wpłynąć nie tylko na swoje samopoczucie, ale także na odporność.

Woda z naczynia miedzianego nie pomoże we wszystkim, jednak jej właściwości mogą znacząco wesprzeć pracę naszego organizmu. Warto spróbować!