Naczynia miedziane do wody są interesującym tematem, o który niejednokrotnie nas pytacie. Czy rzeczywiście miedź ma takie cudowne właściwości? A może to tylko mit? Cóż, dalecy jesteśmy od twierdzenia, że miedź stanowi rozwiązanie każdego problemu zdrowotnego i może pomóc dosłownie we wszystkim, co nam dolega. Jednak zarówno z badań jak i własnego doświadczenia wiemy, że naczynia miedziane do wody po prostu działają. Bo woda jest nie tylko pyszna, ale przede wszystkim potrafi rzeczywiście wesprzeć nasz organizm.

Uzdatnianie wody

Kiedy mówimy o uzdatnianiu wody za pomocą miedzi nierzadko słyszymy „ale przecież mamy filtry”. Tak, to prawda, świat poszedł znacznie do przodu i nie musimy już korzystać z tych samych rozwiązań co kiedyś. Nie zmienia to jednak faktu, że naturalna droga oczyszczania wody gwarantuje nam pełnię bezpieczeństwa (nie musimy martwić się ewentualnym śladem chemicznym niesprawdzonych filtrów). Dodatkowo to rozwiązanie bardziej praktyczne – przecież miedź i jej właściwości się nie skończą – filtry trzeba wymieniać. Ale to tylko pragmatyczne podejście. Tak naprawdę w oczyszczaniu wody za pomocą miedzi liczy się coś zupełnie innego.

Właściwości miedzianej wody

Miedziana woda nie jest magicznym remedium, jednak wiemy doskonale, że pomaga zarówno powierzchownie jak i głęboko, oczyszczając nasze ciało i wspierając jego leczenie. Najłatwiej właściwości wody miedzianej zauważyć na własnej skórze. Dosłownie! Jeśli nie mamy problemów z trądzikiem czy wypryskami, możemy wykorzystać wodę miedzianą jako sposób na oczyszczenie rany. Z łatwością zauważymy, że skóra goi się szybciej i przede wszystkim rana jest bezpieczna, nic niepokojącego się z nią nie dzieje. Wszystko dzięki właściwościom antybakteryjnym wody miedzianej.

A co z dogłębną poprawą zdrowia? Starożytni używali wody miedzianej głównie jako sposobu na pobudzenie perystaltyki jelit. A jak wiadomo – jelita to nasz drugi mózg i przede wszystkim pierwszy układ immunologiczny. Dzięki temu możemy zatem pozytywnie wpłynąć nie tylko na swoje samopoczucie, ale także na odporność.

Woda z naczynia miedzianego nie pomoże we wszystkim, jednak jej właściwości mogą znacząco wesprzeć pracę naszego organizmu. Warto spróbować!

 

Piłem wodę w miedzianym kubku przez 10 dni i oto co się stało

Powrót miedzianych kubków, szklanek i dzbanków na rynek to nie przypadek.  Praktyka picia wody przechowywanej w miedzianym naczyniu przez noc nie jest nowa, ale staroświecka. Nasi przodkowie przechowywali wodę w miedzianych naczyniach, zanim ją wypijali, ponieważ, że proces ten zabijał szkodliwe bakterie i mikroorganizmy w wodzie.

Dzisiaj, kiedy mamy oczyszczacze wody, praktyka może wydawać się bezwartościowa, ale tak nie jest. Korzyści z przechowywania wody w miedzianym dzbanku to nie jedna, ale wiele zalet.  A oto moje osobiste doświadczenie, kiedy próbowałem go przez zaledwie 10 dni.

Pamiętam, że to było w okolicach Świąt Bożego Narodzenia, z przyjaciółmi poszliśmy kupić prezenty. Koleżanka kupiła komuś w prezencie fantazyjny miedziany kubek i stąd pomyślałam, że może też powinnam spróbować.  Zakupiłem. Przed snem umyłem kubek, napełniłem  go wodą i postawiłem na stoliku.

Następnego ranka wstałem i pierwszą rzeczą, którą zrobiłem, było wypicie woda z miedzianego kubka. Ponieważ jest sezon zimowy, woda była za zimna. Praktykę kontynuowałem jeszcze przez tydzień.

Czasami to urok nowych rzeczy sprawia, że ​​nabierasz zdrowych nawyków. Upewniłem się, że co wieczór myję szklankę i piję wodę z samego rana. Chociaż nie czułem żadnych większych zmian poza tą, że przez cały dzień czułem pragnienie. Zwykle piję za mało wody i okazało się to dla mnie korzystnym nawykiem. Kolejną zmianą, którą zauważyłem, było to, że moje wypróżnienia poprawiły się po tym, jak zacząłem pić wodę miedzianą, stały się bardzo regularne. Dopiero później się dowiedziałem że woda miedziana ma korzystny wpływ na funkcjonowanie przewodu pokarmowego. Jest zalecana osobom z syndromem leniwego jelita oraz z powracającym problemem zaparć. Regularne picie wody z naczynia miedzianego pobudza czynność motoryczną i wydzielniczą jelit przyczyniając się do nasilenia ruchów perystaltycznych jelit oraz zwiększając wydzielanie soku jelitowego.