Naczynia z czystej miedzi to prawdziwy rarytas na rynku, który – chociaż nie należy do produktów najtańszych – stanowi zdobycz, z jakiej będziemy mogli cieszyć się latami. Miedź jest metalem, z którego powstają przedmioty długowieczne, doskonale trzymające się nawet po wielu, wielu latach użytkowania. Przy odpowiedniej pielęgnacji, która na szczęście nie jest zbyt skomplikowana, możemy mieć pewność, że naczynia miedziane przetrwają nas, a może nawet trafią do naszych wnuków. Dlaczego warto mieć je w domu?

Miedź zawsze pozostaje w modzie

Chociaż nie jest to najważniejszy powód, lubimy podawać go w pierwszej kolejności. Miedź bowiem stanowi naprawdę elegancki dodatek, którego nie powstydzą się właściciele mieszkań czy domów urządzonych w stylu klasycznym, nowoczesnym, rustykalnym czy skandynawskim. Niezależnie od wystroju, miedź dopasowuje się do przestrzeni i pozwala nam pochwalić się naprawdę spójnym designem. Naczynia miedziane określane są mianem produktu premium – ich koszt może wydawać się dość duży. Jednak jeśli pomyślimy nie tylko o ich wyglądzie, ale także walorach użytkowych, z łatwością zauważymy, że ten wydatek nam się zwróci.

 

 

Oczyszczanie wody w miedzi

Miedź od stuleci służyła człowiekowi do oczyszczania wody z bakterii, grzybów i glonów. Dzisiaj nie potrzebujemy jej do tego, jednak woda z naczynia miedzianego nadal smakuje lepiej. Jest także zdrowsza. Charakteryzuje się bowiem działaniem antybakteryjnym oraz przeciwzapalnym. Doskonale wpływa także na perystaltykę jelit. Dlatego w przypadku naczyń miedzianych możemy mieć pewność, że to, co z nich spożywamy, będzie pyszne i czyste.

Gotowanie w miedzianych garnkach

W miedzi gotuje się doskonale głównie dzięki odpowiedniemu przewodnictwu cieplnemu. Miedź szybko się nagrzewa, jednak także nie przypala się. Dlatego naczynia miedziane polecane są zarówno osobom, które uwielbiają gotować jak i tym, które nie zawsze pamiętają o tym, że garnek został na włączonej kuchence.

Jak zatem widać, miedziane naczynia nie są tylko fanaberią. To także zakup, który przyda nam się każdego dnia i będzie z nami przez wiele, wiele lat.