Naczynie miedziane może wydawać się niezbyt interesującym prezentem, raczej czymś, co wybieramy dla osoby, której nie znamy zbyt dobrze. Czy wyraża charakter osoby obdarowanej? A może jest w stanie rzeczywiście przyczynić się do zmiany jej życia czy chociażby sprawić jej dużo radości? Cóż, wierzymy, że odpowiedź na wszystkie te pytania może brzmieć „tak”.

Miedziane naczynie w prezencie ślubnym

Miedziane naczynie potrafi wyrazić znacznie więcej, niż nam się wydaje. Jako prezent ślubny nie zawsze wybierane jest nie tylko przez wzgląd na właściwości zdrowotne, ale przede wszystkim piękny wygląd. Na przykład miedziany dzbanek – cudownie się prezentuje i pozwala parze młodej postawić na stole coś niekonwencjonalnego, dalekiego od nudy, jaka nierzadko panuje w polskich domach. Dlatego miedź wybierana jest często dla ludzi o oryginalnym guście, ceniących nieskomplikowane piękno. Czy zatem naczynie miedziane może wyrażać charakter obdarowanego? Oczywiście, że tak!

Miedź dla zdrowia

Miedź posiada jednak także właściwości zdrowotne. Dlatego ma realną możliwość wpłynięcia pozytywnie na cudze życie. Jak działa miedź? Przygotowana w niej woda nie tylko oczyszcza się z drobnoustrojów chorobotwórczych czy grzybów, ale także charakteryzuje się właściwościami antybakteryjnymi czy przeciwzapalnymi. Dlatego picie wody z naczynia miedzianego może ukoić ból bądź przyczynić się do szybszego zaleczenia ran, na przykład trądzikowych. Oczywiście nie uważamy, że miedź jest remedium na wszystkie schorzenia. Doskonale wiemy jednak, że korzystanie nawet z niewielkiego kubka do oczyszczania wody może przynieść wiele pozytywnych skutków dla naszego zdrowia.

Czy zatem miedziane naczynie może być dobrym, spersonalizowanym prezentem? Wierzymy w to, że tak. Doskonale wyraża niekonwencjonalny charakter, jest piękną ozdobą i może wpłynąć pozytywnie na nasze zdrowie. Czego chcieć więcej? Być może grawerunku ?.