Dobry masaż pomaga wyciszyć nie tylko ciało, ale i umysł. Działa leczniczo zarówno fizycznie, jak i psychicznie. A dobry olejek o właściwościach terapeutycznych może zdziałać wiele dobrego, wzmacniając dobroczynny masaż. Tradycyjnie w Indiach do dobrego masażu używa się oleju sezamowego. Co ciekawe, w południowych Indiach ludzie zazwyczaj kąpią się w piątki po nałożeniu oleju sezamowego na skórę i włosy.

Olej sezamowy ma niezliczone zalety i ma działanie lecznicze na skórę.  Olej sezamowy do masażu pozyskiwany jest z nasion rośliny kwitnącej. Nasiona i olej są również szeroko stosowane w Indiach do różnych przepisów i celów ajurwedyjskich.

 

Olej sezamowy do masażu

Najważniejsza korzyść zdrowotna wynikające z masażu olejkiem sezamowym to  fakt iż olej ten jest naładowany przeciwutleniaczami, które pomagają w eliminowaniu szkodliwych wolnych rodników i toksyn z organizmu, tym samym stanowiąc środek oczyszczający. W ten sposób oczyszcza skórę.

Zapobiega rozwojowi zarazków

Właściwości przeciwdrobnoustrojowe oleju sezamowego zapobiegają rozwojowi szkodliwych zarazków, dzięki czemu skóra pozostaje zdrowa.

Zmniejsza stany zapalne

Ponieważ sezam jest bogaty w związki przeciwzapalne, łagodzi stany zapalne skóry.

Działa jak naturalny filtr przeciwsłoneczny

Olej sezamowy chroni skórę przed szkodliwymi promieniami ultrafioletowymi słońca. Dlatego stosując regularnie olej sezamowy można chronić skórę przed palącymi promieniami słońca.

Nawilża skórę

Tak jak ważne jest picie dużej ilości wody, aby ciało było nawilżone od wewnątrz, równie ważne jest, aby skóra była nawilżona z zewnątrz. Masaż olejkiem sezamowym nawilża skórę, zapobiega tworzeniu się łuszczącej się tekstury skóry i wysypki spowodowanej przesuszeniem.

Pomaga we wzroście i naprawie skóry

Właściwości przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i przeciwbakteryjne oleju sezamowego pomagają w naprawie i wzroście komórek skóry.

Bogaty we właściwości przeciwstarzeniowe

Oprócz nawilżenia i odżywienia skóry, regularne stosowanie oleju sezamowego na skórę może spowolnić proces starzenia się skóry. Pomaga zachować młodzieńczy blask skóry.

 

 

Olej sezamowy do masażu głowy

 1. Zapobiega przedwczesnemu siwieniu włosów
  Siwienie włosów jest powszechnym problemem w Indiach, a 50% populacji ma około 50% siwych włosów w wieku 50 lat. Używanie czystego oleju sezamowego do masażu głowy może zapobiec przedwczesnemu siwieniu włosów i pomóc w utrzymaniu naturalnego koloru włosów.
 2. Wzmacnia wzrost włosów
  Będąc bogatym w witaminę E, może zapobiegać dalszemu wypadaniu włosów, ułatwiając wzrost włosów i zwiększając krążenie krwi podczas masażu głowy.
 3. Chroni włosy przed szkodliwym promieniowaniem UV
  Wmasowany w głowę olej sezamowy może tworzyć powłokę wokół trzonu włosa, która chroni włosy przed szkodliwym promieniowaniem UV słońca i wywołuje niekorzystne skutki zanieczyszczenia.
 4. Łagodzi zniszczone cieplnie i suche włosy
  Jeśli do stylizacji często używasz prostownicy lub suszarki, dobrej jakości olejek sezamowy z prasowanego drewna może zregenerować włosy. Dodatkowo może nawilżać włosy i zapewniać głębokie odżywienie mieszków włosowych.
 5. Zapobiega wypadaniu włosów z powodu stresu
  Regularne masowanie olejkiem może pomóc złagodzić stres, ponieważ ma działanie uspokajające, co z kolei zapobiega wypadaniu włosów z powodu stresu.
 6. Zapobiega łupieżowi
  Masowanie głowy olejem sezamowym może zapobiec wysuszeniu i swędzeniu skóry głowy, co jest główną przyczyną łupieżu. Dzięki swoim właściwościom nawilżającym utrzymuje zdrową skórę głowy i zapobiega łuszczeniu się.