Ajurweda

Aromaterapia i Świece zapachowe

Ajurweda to najstarszy na świecie system profilaktyki, leczenia oraz pielęgnacji, znany od ponad 5000 lat. Zapisane w Wedach formuły ajurwedyjskie stanowią potężny i aktualny paradygmat zdrowia i piękna. Siła i skuteczność ajurwedyjskich receptur oparta jest na tym samym, czym pielęgnowali i leczyli się przodkowie przed erą syntetycznych zapachów i leków. Do zwalczania wszelkich infekcji, relaksu, odpoczynku i pielęgnacji stosowano wyłącznie rośliny.

100% NATURALNE OLEJKI ETERYCZNE

Nieprzerwane zastosowanie od starożytności po współczesność

Aromaterapia to metoda medycyny naturalnej polegająca na terapii olejkami eterycznymi z roślin w celu eliminacji/łagodzenia dolegliwości i pielęgnacji ciała i psychiki. Olejki eteryczne są silnymi koncentratami uzyskiwanymi z pachnących części roślin. Występują w kwiatach, łodygach oraz zalążkach.

Aromatoterapia to kuracja z wykorzystaniem olejków etertcznych, które wprowadzane są do organizmu poprzez wąchanie, wdychanie, inhalacje lub poprzez masaże, kąpiel lub kompres. Leczenie zapachem polega na zanurzaniu się w wonnej kąpieli lub przebywaniu w pomieszczeniach pachnących olejkami.

Magia zapachu

Właściwości i zastosowanie olejków eterycznych

Każdy olejek eteryczny ma swoje właściwości. Wszystkie w podobnym stopniu działają przeciwbakteryjnie, odkażająco, przeciwzapalnie, a nawet przeciwwirusowo. Zastosowanie olejków aromaterapeutycznych pobudza układ odpornościowy organizmu, poprawia krążenie, działa przeciwbólowo. Olejki eteryczne oddziałują na psychikę. Naturalne olejki eteryczne łagodzą różne bóle stawów, mięśni, głowy, przynoszą ulgę przy kaszlu i katarze oraz przy kobiecych dolegliwościach. Olejki eteryczne mogą usuwać zmęczenie, odprężają i poprawiają humor. Jednak nie wszyscy mogą się poddać pachnącym kuracjom. Aromaterapia jest niewskazana dla alergików, małych dzieci i kobiet w ciąży.

Naturalne świece zapachowe

AYURVEDA POLSKA by Michał Machura

Naturalne świece zapachowe AYURVEDA POLSKA by Michał Machura to kolekcja szczególnie starannie dobranych naturalnych olejków eterycznych wybranych na podstawie skryptów starożytnej ajurwedy, tak, aby równoważyły doshe każdego, kto zapali ajurwedyjską świecę w swoim domowym spa lub w podróży lub gabinecie masażu, salonie fryzjerskim.
Według ajruwedy każdy z nas jest określnym typem psychofizycznym. Istnieją trzy podstawowe typy energii biologicznej wyróżnione w ajurwedzie: VATA, PITTA i KAPHA, określane wspólnym mianem dosha. Jakiekolwiek ich zachwianie powoduje najróżniejsze dolegliwości naszego organizmu i wpływa na nasze samopoczucie i jakość życia. Równowaga dosh to zdrowie i harmonia u każdego człowieka. Świece Ayurveda Polska i zawarte w nich zapachy zostały stworzenie dla zdrowia i relaksu.

Zastosowanie

aromaterapeutycznej świecy ajurwedyskiej

Połączenie olejków eterycznych z równoważącym wpływem naczynia miedzianego, w którym jest ajuwedyjska świeca zapachowa pozytywne wzmacnia efekty aromatoterapii zapachem świecy. Nasze ajurwedyjskie świece by Michał Machura wypełnione są naturalnym czystym roślinnym woskiem, który nie wytwarza substancji smolistych. Zaopatrzone są w drewniany kont z drzewa owocowego, który chwilami skwierczy jak drewno w kominku. Zastosowany podwójny knot drewniany zapewnia stabilny płomień z delikatnym efektem migotania. Świeca spala się przez o. 45 godzin, najlepiej w seriach 2-4 godzinnych.
Objętość świecy 320 gr, pojemność naczynia 350 gr.

  • Działanie antystresowe

  • Relaks

  • Ukojenie

  • Spokój wewnętrzny

  • Balans mentalny

  • Rozluźnienie mięśni twarzy i ciała

  • Uspokojenie emocji

  • Przyjemne pobudzanie zmysłów – pozytywny wpływ na libido

  • Zapomnienie