Woda miedziana to ostatnimi czasy coraz bardziej popularny koncept – wiele osób zdaje sobie bowiem sprawę z tego, jakie właściwości posiada miedź i jak działa na nasz organizm. Dlaczego warto spożywać wodę z miedzianych naczyń? Jak wpływa ona na nasze ciało?

Oczyszczanie wody

Woda, choć nie jest już tak zanieczyszczona jak w czasach, w których odkrywano właściwości miedzi, nadal przez wielu z nas jest oczyszczana. Korzystamy do tego z profesjonalnych filtrów, które pomagają pozbyć się z niej kamienia i innych zanieczyszczeń. Miedź działa podobnie, jednak nie wypłukuje wszystkiego – pozostawia minerały, które naturalnie znajdują się w wodzie. Pozbywa się natomiast wszelkich drobnoustrojów chorobotwórczych, pleśni, bakterii czy glonów. Wszystko odbywa się dzięki procesowi jonizacji – nie ma w tym żadnej magii, choć rzeczywiście zastanawiające jest, iż starożytni już wtedy wiedzieli, jak wartościowym metalem jest miedź. Warto także podkreślić, iż naczynia miedziane nadają się nie tylko do uzdatniania wody, ale także do jej przechowywania. Oznacza to, że woda, którą zwykle musimy wypić w przeciągu dnia, w miedzianym naczyniu pozostaje odpowiednia do spożycia znacznie dłużej.

Właściwości miedzianej wody

Woda miedziana, oprócz tego, że jest niezwykle czysta i smaczna, posiada także właściwości, które zostały dokładnie opisane przez wyznawców Ayurvedy, Według nich, miedź jest w stanie wytworzyć „prana shakti”, czyli energię, która pozwala naszemu ciału dostroić się do wszechświata. Jednak prócz właściwości czysto duchowych, miedź ma przede wszystkim doskonały wpływ na nasz organizm. Zauważono, iż woda miedziana wykazuje właściwości przeciwzapalne i antybakteryjne. Oznacza to, że doskonale wspiera walkę ze stanami zapalnymi w organizmie. Poleca się ją zatem osobom z reumatyzmem, ale także sportowcom, narażonym na częste kontuzje. Dodatkowo łagodzi stany zapalne skóry oraz wspomaga szybsze gojenie się ran. Nic w tym zatem dziwnego, że woda miedziana uznawana jest przez niektórych za cudowne lekarstwo.