Złuszczanie skóry w regularnych odstępach czasu jest niezwykle ważnym procesem, aby nasza twarz wyglądała pięknie. Pilling pomaga oczyścić skórę głęboko od wewnątrz. Otwiera pory, usuwa zaskórniki, a także pomaga w usuwaniu martwego naskórka. Należy pamiętać, że pilling skóry twarzy musi przebiegać w sposób delikatny. Owocowy pilling firmy Forest Essentials jest oparty na ręcznym długim procesie. Do jego produkcji używa się mieszanki świeżych i ekologicznych owoców złuszczających jak: daktyli, brzoskwiń, jak również nasion migdałowca, czystego miodu, korzeni i kwiatów. Po pillingu skóra wygląda pięknie.

Produkt posiada lepką i gęstą konsystencję o kolorze brązowym i przypomina pulpę owocową. Przed użyciem należy go trochę rozcieńczyć. Doskonale rozprowadza się na lekko mokrej twarzy i tylko niewielka jego ilość wystarcza aby pokryć nim cały obszar. Posiada zapach będący połączeniem płatków róży z jakimś produktem o charakterze owocowym. Niektóre osoby wręcz uwielbiają ten zapach.

Pilling nakładamy na lekko mokrą twarz i szyję. Następnie pozostawiamy na okres do 5 minut, aby skóra mogła go zaabsorbować. Zwilżamy ręce ciepłą wodą i delikatnie szorujemy powierzchnię skórę. Po kilku minutach zmywamy pilling z twarzy ciepłą wodą. Od razu możemy zauważyć, że skóra stała się bardziej miękka i gładka.

Potrzebujemy jedynie niewielką ilość produktu. Jedno opakowanie wystarcza na okres około 6 miesięcy. Pilling owocowy firmy Forest Essentials to produkt luksusowy oparty na ajurwedyjskiej technologii. Do jego produkcji użyto wyłącznie składników naturalnych.