Amrita dla ciała czyli pasta Tahini do pogłębiania piękna cielesnego stosuje się nie tylko formuły kosmetyczne jak olejki, kremy itp.  Blask naszej skóry zależy od wielu czynników. Wiemy, że musimy właściwie pielęgnować naszą skórę, czy cerę.  To prosta dyrektywa, ale wcale nie łatwa do wdrożenia, kiedy mamy tak wiele alternatyw jakie podsuwa nam rynek.  Zapisane tysiące lat temu ajurwedyjskie formuły kosmetyczne były wręcz doskonałe i  przynosiły rewelacyjne  rezultaty w stosunkowo krótkim czasie.  Wiele z tych formuł przetrwało i pomimo upływu czasu są niezmienne i wciąż zachwycają. Piękno cielesne silnie powiązane jest także z tym co jemy. Kuchnia ajurwedyjska pełna jest wspaniałych dań, które mają charakter równoważący.  Są jednak preferowane pokarmy w ajurwedzie, których wpływ na nasz organizm jest wręcz absolutnie wyjątkowy pod względem korzyści zdrowotnych. Mam tu na myśli jedzenie, które sprawia, że lepiej się czujemy, mamy więcej siły, a nasza cera znacznie lepiej wygląda.  Ajurweda postrzega Tahini jako potężny składnik jedzenia.  Spożywanie Tahini przyniesie Ci nie tylko siłę fizyczną, ale i psychiczną.

Amrita dla ciała  Tahini – Co to jest Tahini  ?

Amrita dla ciała czyli pasta Tahini do pogłębiania piękna cielesnego stosuje się nie tylko formuły kosmetyczne jak olejki, kremy itp.  Blask naszej skóry zależy od wielu czynników.jest niczym innym jak prażonym, oraz zgniecionym ziarnem sezamu.  Posiada konsystencję podobną do masła orzechowego. Właściwości zdrowotne wynikające ze spożywania Tahini znane są na Bliskim Wschodzie, Indiach, Azji od wieków. Tahini stanowi współcześnie dodatek do sałatek, sosów, deserów. Znajdziemy je także w humusie. Posiada zmysłowy zapach.  Jeśli mówimy o Tahini to mam tu na myśli czysty, bez dodatków produkt zawierający zgniecione ziarno sezamu.

 

 

Jakie są właściwości zdrowotne Tahini ?

Tahini zawiera zdrowe tłuszcze w wyniku procesu tłoczenia. W starożytnej indyjskiej tradycji uważa się, że jest to Boskie ziarno. Posiada ogromne wartość odżywcze. Dla przykładu, wzmacnia tkankę nerwową, mięśnie. Zawiera wręcz imponującą zawartość wapnia co wpływa na wytrzymałość kości. Bogate jest również w fosfor i mangan. Wysoka zawartość magnezu wpływa korzystnie na nasz układ nerwowy. Mówiąc innymi słowy, Tahini posiada moc uspokojenia układu nerwowego, wprowadza do organizmu silny relaks. Stosując terminologię ajurwedyjską, posiada moc zmniejszania energii nadmiaru powierza i eteru w ciele, niszczy suchość. Oleista i zarazem ciężka energia Tahini, przyjmowana regularnie w niewielkich ilościach utrzymuje długo młodzieńczy wygląd i zapewnia dobre samopoczucie. Spożywanie Tahini bardzo wpływa na uspokojenie umysłu. Zapewni Ci lepszy sen po stresującym dniu.

 

Amrita dla ciała Tahini Rozgrzewająca cecha Tahini

Jesteśmy w okresie zimowym, doświadczamy często zimna.  Kiedy spożyjesz Tahini poczujesz rozgrzanie od środka. Tahini podnosi ogień trawienny, polepsza się trawienie i zwiększa metabolizm. Jednak w okresie letnim osoby które mają zaburzenia Pitta doshy powinny ograniczyć spożywanie większej ilości Tahini z uwagi na zwiększenie ciepła, co może spowodować uczucie gniewu i frustracji. Generalnie, Tahini działa doskonale kiedy spożywamy je w ograniczonych ilościach, ponieważ w zbyt dużych ilościach może obciążyć układ trawienny. Spożywanie Tahini przeciwdziała zaparciom ponieważ zapewnia prawidłowy ruch jelit i nie wysusza przewodu pokarmowego. Jednak, pragnę zwrócić uwagę na minerały jakie zawiera Tahini. Jednym z nich jest duża zawartość miedzi i selenu. Pierwiastki te zapobiegają stanom zapalnym i działają jako przeciwutleniacze niszcząc wolne rodniki.

Tahini zawiera sezamol.

Sezamol to substancja chemiczna znajdująca się w ziarnach sezamu oraz w oleju sezamowym. Posiada silne właściwości przeciwutleniające, przeciwzapalne i właśnie przeciwstarzeniowe

Koktail z Tahini i Mango.

Jeśli nie próbowaliście jeszcze koktajlu z pasty Tahini i Mango to koniecznie polecam. Receptura jest prosta

1 średniej wielkości pokrojone Mango

1/2 szklanki wody o temperaturze pokojowej

2 łyżki stołowe Tahini

2 łyżki stołowe soku z limonki

Wszystkie składniki mieszamy lub miksujemy.

Korzyści jakie płyną z jedzenia Tahini są ogromne dla naszego zdrowi i piękna cielesnego. Możecie dodawać także łyżkę stołową Tahini do porannej owsianki bez dodatku mleka lub wspaniale smakuje także pieczywo delikatnie posmarowane pastą Tahini.