Tak! Mam przyjemność poznawania tajemniczej, magicznej wiedzy dotyczącej pielęgnacji oraz zdrowia. Ta inspirująca mądrość pochodzi ze stworzonego ponad 5000 lat temu systemu medycznego, który powstał w Indiach.

Doświadczenia zebrane przez naszych przodków dotyczą nie tylko zdrowia. Medycyna Ayurvedyjska uczy, w jaki sposób powinniśmy dbać o piękno i zdrowie fizyczne, duchowe i psychiczne.

Czy wy również dostrzegacie, że aktualne, szybkie tempo życia, ciągły pośpiech, nieodpowiednio skomponowane posiłki sprawiają, że ludzie cierpią na tak wiele poważnych schorzeń i chorób cywilizacyjnych? To właśnie ten nieodpowiedni tryb życia, a także niewiedza sprawia, że ludzie są przemęczeni i przeładowani. Biegają cały dzień, jakby ponad własne siły, padają zmęczeni wieczorami, by zasnąć na zaledwie kilka godzin. Brakuje im czasu na odpoczynek i relaks, a zbyt wiele godzin spędzają na serfowaniu po internecie czy oglądaniu telewizji. Dlaczego nie wychodzimy na spacery?

Powyższe zachowania, zła dieta i siedzący tryb życia sprawiają, że pojawiają się nie tylko choroby ciała, ale także problemy umysłu, takie jak nerwice i depresja.

Czy Wy także zauważacie u siebie lub w swoim środowisku, coraz większe trudności z kondycją skóry, znaczną otyłość lub problemy z zajściem w ciążę?

Konsekwencją takiego życia, które łączymy z szybkim spożywaniem przetworzonej żywności, są gromadzące się w ciele toksyny, które są początkiem problemów ze zdrowiem i urodą.
Dlatego też postanowiłam powiedzieć sobie stop! Chcę świadomie dbać o swoje zdrowie i urodę — o kondycję fizyczną, duchową i psychiczną, dlatego z prawdziwą przyjemnością przyjęłam zaproszenie do podróży po świecie Ayurvedy.

Poznawanie tajników Ayurvedy, bardzo mnie zaintrygowało, w kolejnych postach, postaram się przybliżyć informacje nie tylko o zdrowiu, zaprezentuję niezwykłe kosmetyki, ale także podpowiem, w jaki sposób przeciwdziałać lub zapobiegać pojawianiu się problemów urodowo-zdrowotnych.