Artykuł zawiera lokowanie produktu.

Ponieważ z roku na rok generujemy coraz więcej śmieci, dlatego też powstało wiele trendów, które mają na celu ich ograniczenie w codziennym życiu. Jednym z nich jest IDEA zero waste, która ma ma na celu zaprzestanie marnowania produktów i tworzenia śmieci. Butelka miedziana a idea zero waste i jak wcielić ją w życie?

Idea zero waste – czym jest?

Z języka angielskiego termin ten oznacza brak śmieci i marnowania. Zero waste jest to idea, która ma na celu maksymalne zmniejszenie ilości generowanych odpadów oraz dbanie o zasoby naturalne. Jest to dążenie do ograniczenia produkcji śmieci, nie zanieczyszczając przy tym środowiska. Idea ta zyskała rozgłos na początku XXI wieku i od tego czasu jej popularność wzrasta. Kluczową rolę odgrywa tu styl życia (zero waste lifestyle), który obejmuje wszystkie jego sfery: odżywianie, higienę, ubieranie, zakupy.

Butelka miedziana a idea zero waste

Idea zero waste kieruje się zasadą 5R. Jest to pięć kluczowych zadań, które należy stosować przy ograniczaniu odpadów:

  • Refuse – odmawiaj
  • Reduce – redukuj
  • Reuse – użyj ponownie
  • Recycle – przetwórz
  • Rot – kompostuj

Butelka miedziana idealnie wpisuje się w zasadę Reuse (używaj ponownie) czyli używaj ponownie to, czego używasz. A ponieważ pijąc wodę w plastikowych butelkach nie dość, że przepłacamy, to jeszcze dajemy znak, że plastikowe butelki są okej.

Zabieraj butelkę miedzianą ze sobą

Wiąże się to ściśle z życiem “on the go”, zawsze w ruchu oraz z piciem kranówki. Jeśli często czujesz pragnienie będąc na uczelni, na zakupach czy w trakcie zwiedzania – bierz ze sobą swoją miedzianą butelkę z wodą. Jeśli biegasz, chodzisz na siłownię lub uprawiasz inny sport – zamiast kupowania butelki wody w sklepie, nalej sobie przed wyjściem kranówki do miedzianej butelki. “Wielorazowość jest zawsze ponad jednorazowością.

Miedziane butelki to świetny sposób na nawodnienie organizmu oraz czerpanie korzyści zdrowotnych z miedzi. Jednocześnie stanowią one bezpieczną i zrównoważoną alternatywę dla plastikowych butelek, które są szkodliwe dla zdrowia i środowiska. Wybierając butelkę miedzianą zamiast plastikowej, dokonujesz zdrowego wyboru dla siebie i planety. Jednocześnie stajesz się propagatorem idei zero waste!