Dzbanek miedziany jest naczyniem, które cieszy się w ostatnich latach coraz większą popularnością, nie tylko dzięki miłośnikom ajurwedy, ale także ludziom dbającym o zdrowy i proekologiczny tryb życia. Są one świetnym sposobem na zastąpienie szkodliwych dla środowiska plastikowych butelek oraz kosztownych filtrów. Ponadto woda przechowywana w miedzianych naczyniach pozytywnie wpływa na nasze zdrowie oraz dodaje nam życiowej witalności. Wszystko za sprawą miedzi, której niedobory pomoże nam uzupełnić korzystanie z miedzianego dzbanka. Wydaje się to nieprawdopodobne, prawda? Sekret ten odkryli mieszkańcy Indii w czasach, gdy sklepowe półki nie pękały w szwach od suplementów diety, a naturalne metody dbania o zdrowie były powszechną praktyką.

Właściwości wody z miedzianego dzbanka

Badania naukowe potwierdzają, że jony miedzi uwalniające się podczas procesu filtracji skutecznie usuwają bakterie, grzyby i drobnoustroje. Woda wlana do miedzianego naczynia po 4 godzinach jest w pełni oczyszczona, a po ok 12 nabiera prozdrowotnych właściwości. Wypicie 2 szklanek wody dziennie uzupełni zapotrzebowanie miedzi i pomoże w utrzymaniu dobrej kondycji naszego ciała. Właściwości wody po procesie filtracji w miedzianym naczyniu:

  1. Reguluje funkcję tarczycy- choroby tarczycy spowodowane są min. niedoborem miedzi.
  2. Wspiera działanie układu pokarmowego, pomaga w prawidłowym przyswajaniu składników odżywczych.
  3. Przyspiesza gojenie się ran i zadrapań dzięki właściwością antybakteryjnym.
  4. Zapobiega niedokrwistości zwiększając przyswajalność żelaza.
  5. Wspiera proces odchudzania- miedź ułatwia rozkładanie tłuszczu.
  6. Zmniejsza zapalenie stawów dzięki właściwością przeciwzapalnym.
  7. Poprawia kondycję skóry, włosów i paznokci
  8. Spowalnia proces starzenia dzięki właściwością przeciwutleniającym.
  9. Pomaga obniżyć poziom cholesterolu zapobiegając gromadzeniu się tłuszczu w naczyniach krwionośnych.

Pamiętajmy, aby przy zakupie naczynia zwracać uwagę na jakość produktu, przede wszystkim ilość miedzi w nim zawartej. Dobrej jakości miedziany dzbanek posłuży nam przez lata, nie tracąc swoich wspaniałych właściwości.