Antyczny system medyczny, który rozwinął się na subkontynencie indyjskim, mimo upływu wieków oferuje nam po dziś dzień szeroki wachlarz instrukcji. Ajurweda, opisuje świat w którym żyjemy. Tłumaczy jak działa ciało, czym jest choroba i jakie jest odpowiednie na nią lekarstwo. Współcześni lekarze ajurwedyjscy nie są w stanie w 100% odpowiedzieć na pytanie czym tak naprawdę w ajurwedzie jest słowo „Dosha” Niemniej jednak, wiedza Ajurwedy jest taka, że zawarte w niej instrukcje prowadzą ku zrozumieniu jak być zdrowym fizycznie, psychicznie, oraz jak zachować długo piękno cielesne. To jest właśnie Ayurveda mówiąc ogólnie.

Na łamach mojego blogu, pragnę podzielić się z wami wieloma moimi doświadczeniami i wiedzą, którą w formie starożytnych kodów starałem się rozwijać i wprowadzać do codziennego mojego życia. Oprócz wiodącego tematu związanego z miedzią i jej znaczeniem w naszym codziennym życiu, nadszedł czas, aby podzielić się z Wami moimi doświadczenia dotyczącymi jeszcze innych zagadnień dotyczącymi Ajurwedy.  Będę się starał publikować w tygodniu dwa posty.

Piękno cielesne jest wartością nie tylko w dzisiejszych współczesnych czasach. Jak poprawić swój wizerunek fizyczny ? Jak zwiększyć ekspresję twarzy? Jak usuwać gromadzące się z wiekiem zmarszczki  pod oczami ?  Będę się starał podsunąć Wam kilka praktycznych form odpowiedzi na te pytania. Rozumienie piękna cielesnego ma całkowicie inne znaczenie w Ajurwedzie. To praca nad szerokim spektrum zdrowotnym człowieka.  Wydaje się, że bycie w dobrej kondycji zdrowotnej staje się dzisiaj coraz trudniejszym celem do zrealizowania.  Wielki pośpiech cywilizacyjny niszczy cenny nasz czas, energię życiową. Ciało potrzebuje aby na chwilę się zatrzymać bynajmniej nie przy kawie z kofeiną, której nasz organizm nie potrzebuje.  Potrzebujemy szerokie spektrum antyoksydantów, oleje chłodzące skórę, czy pożywienie pełne Prany życiowej.  Większość osób chodzi bardzo zmęczonych spać i wstaje rano również odczuwając zmęczenie. Taki stan energetyczny potrafi utrzymywać się niejednokrotnie cały dzień. Są to oznaki dużego przeciążenia ciała, oznaki, że obniżył się poziom tzw energii odżas w organizmie która kontroluje czy nadzoruje wiele procesów zdrowotnych w naszym organizmie. Jak temu zaradzać ?

Zapraszam na mój blog www.ayurveda-polska.com

 

Michał Machura