Ayurveda – światło wiedzy to antyczny system medyczny, który rozwinął się na subkontynencie indyjskim, mimo upływu wieków oferuje nam po dziś dzień szeroki wachlarz instrukcji. Ajurweda, opisuje świat w którym żyjemy. Tłumaczy jak działa ciało, czym jest choroba i jakie jest odpowiednie na nią lekarstwo. Współcześni lekarze ajurwedyjscy nie są w stanie w 100% odpowiedzieć na pytanie czym tak naprawdę w ajurwedzie jest słowo “Dosha” Niemniej jednak, wiedza Ajurwedy jest taka, że zawarte w niej instrukcje prowadzą ku zrozumieniu jak być zdrowym fizycznie, psychicznie, oraz jak zachować długo piękno cielesne. To jest właśnie Ayurveda mówiąc ogólnie.

Ayurveda – światło wiedzy – równowaga rozumiana wielopoziomowo

Ayurveda (Ayu – życie; veda – wiedza) w najprostszym tłumaczeniu, to wiedza o życiu. Dosłownie bywa tłumaczona jako nauka o długim życiu. Uczy nas jak żyć w równowadze z naturą i jej cyklami. Pomaga zrozumieć otaczający świat, dając narzędzia, by żyć w harmonii. Nie zajmuje się jedynie ciałem fizycznym. Bowiem istota ludzka to powiązane ze sobą ciało fizyczne, zmysły, umysł i dusza.

 

 

Na łamach mojego blogu, pragnę podzielić się z wami wieloma moimi doświadczeniami i wiedzą, którą w formie starożytnych kodów starałem się rozwijać i wprowadzać do codziennego mojego życia. Oprócz wiodącego tematu związanego z miedzią i jej znaczeniem w naszym codziennym życiu, nadszedł czas, aby podzielić się z Wami moimi doświadczenia dotyczącymi jeszcze innych zagadnień dotyczącymi Ajurwedy.  Będę się starał publikować w tygodniu dwa posty.

Piękno cielesne jest wartością nie tylko w dzisiejszych współczesnych czasach. Jak poprawić swój wizerunek fizyczny ? Jak zwiększyć ekspresję twarzy? Jak usuwać gromadzące się z wiekiem zmarszczki  pod oczami ?  Będę się starał podsunąć Wam kilka praktycznych form odpowiedzi na te pytania. Rozumienie piękna cielesnego ma całkowicie inne znaczenie w Ajurwedzie. To praca nad szerokim spektrum zdrowotnym człowieka.  Wydaje się, że bycie w dobrej kondycji zdrowotnej staje się dzisiaj coraz trudniejszym celem do zrealizowania.  Wielki pośpiech cywilizacyjny niszczy cenny nasz czas, energię życiową.

Ayurveda – światło wiedzy nakazuje zatrzymać swoje ciało aby na chwilę się zatrzymać bynajmniej nie przy kawie z kofeiną, której nasz organizm nie potrzebuje.  Potrzebujemy szerokie spektrum antyoksydantów, oleje chłodzące skórę, czy pożywienie pełne Prany życiowej.  Większość osób chodzi bardzo zmęczonych spać i wstaje rano również odczuwając zmęczenie. Taki stan energetyczny potrafi utrzymywać się niejednokrotnie cały dzień. Są to oznaki dużego przeciążenia ciała, oznaki, że obniżył się poziom tzw energii odżas w organizmie która kontroluje czy nadzoruje wiele procesów zdrowotnych w naszym organizmie. Jak temu zaradzać ?