Niszczenie wirusów i bakterii przez metale w tym miedź. 

Wiele metali niszczy drobnoustroje. Przykładem jest złoto, czy srebro, jednakże okazuje się, że miedź jest absolutnie wyjątkowa w tym względzie. Po pierwsze jest odporna na zużycie.  Znane są właściwości miedzi w kontekście niszczenia patogenów. Co potwierdzone jest przez wiele współczesnych badań. Zamieściliśmy wiele informacji w tym temacie na naszym blogu i facebooku. Mamy dwa aspekty dotyczące niszczenia wirusów przez miedź.  Jeden odnosi się do działania w kontekście powierzchni mokrej. Natomiast drugi odnosi się do powierzchni suchej.


Nowość w naszej ofercie – dysk miedziany.

Nowością w naszej ofercie jest dysk z czystej miedzi bez domieszki innych metali. Udowodniono naukowo, że liczne patogeny giną błyskawicznie w kontakcie z suchą powierzchnią miedzianą.  Jak to działa? Dysk miedziany przesuwamy między dłońmi.
To  powoduje, że jony miedzi zostają rozprowadzone po powierzchni naszej skóry. Amerykańskie badania labolatoryjne dowodzą, że ponad 94% drobnoustrojów jest niszczonych przez miedź w ciągu zaledwie 60 sekund.

 

Oczywiście, nasz dysk miedziany nie może zastąpić środka dezynfekcyjnego czy normalnego mydła i wody. Jednak, że jeśli jesteśmy w podróży lub miejscach, gdzie nie znajdują się takie płynne środki higieniczne do dezynfekcji, dysk miedziany jest świetną alternatywą. 

 

 

 

Dysk ze względu na kształt bardzo łatwo daje się toczyć między dłońmi czy palcami. Wykonujemy czynność toczenia bardzo dokładnie w dłoniach po to, aby jon miedzi wszedł w bezpośredni kontakt z drobnoustrojem. W ten sposób zostaje przebita zewnętrzna membrana patogenu, a tym samym jego zdolność do życia. Do zabicia wirusa wystarczy tylko jeden jon miedzi,


Inne zalety stosowania dysku miedzianego. 

Nasz dysk miedziany oprócz wyżej wymienionych korzyści służy także do masażu głowy. Masując nim głowę odnosimy podwójną korzyść. Z jednej strony masaż nim wpływa na Punkty Marma na głowie, przez co czujemy się bardziej zrelaksowani, z drugiej strony masując nim głowę nasycamy jonami miedzi włókna włosów. Rozprowadzone po głowie tlenki miedzi są silną trucizną dla istniejących na powierzchni włosów patogenów, które odpowiedzialne są za niszczenie włókna włosa.

 

Nie ma potrzeby non stop dezynfekowania powierzchni dysku, gdyż miedź sterylizuje się powierzchniowo sama. Jedynie co kilka dni można oczyścić dysk solą i sokiem z cytryny celem usunięcia tlenków i aby uzyskać ponownie piękny miedziany koloryt miedzi.

 

Ilość produktów ograniczona.