Poniższy wpis to kompletny przewodnik dotyczący korzystania z miedzianej butelki na wodę! W tym artykule omawiamy zalety miedzianej butelki. Sposób, w jaki jest ona wykonywana, jak z niej korzystać, oraz jak ją czyścić i pielęgnować!

Korzyści z miedzianej butelki

Jak korzystać z miedzianej butelki na wodę?

Woda pitna przechowywana w miedzianej butelce ma niesamowite korzyści zdrowotne i jest powszechnie zalecana przez ekspertów w dziedzinie zdrowia. Przechowywana w miedzianym naczyniu znanym w medycynie ajurwedyjskiej jako „tamra jal”. Równoważy trzy dosze w twoim ciele (vata, kapha i pitta), delikatnie nasycając wodę pozytywnymi właściwościami zdrowotnymi miedzi. Woda ta jest również naturalną wodą alkaliczną, która pomaga zrównoważyć poziom pH organizmu.

Wszelkie badania wykazały, że miedź działa antybakteryjnie, działa jako skuteczny przeciwutleniacz. Poprawia odporność, wspiera zdrowie, zapobiega starzeniu się, eliminuje toksyny i wolne rodniki oraz stymuluje pracę mózgu. Miedziane butelki na wodę są idealne dla każdego. Są idealne dla osób, które prowadzą aktywny tryb życia. Ponieważ miedź jest naturalnie antybakteryjna, miedziane butelki są naturalnie samosterylizujące i dlatego nie wymagają tak częstego czyszczenia jak inne butelki na wodę.

Tradycyjne ręczne wykonanie przez rzemieślników

Oprócz korzyści zdrowotnych, miedziane butelki na wodę są również pięknymi dziełami sztuki użytkowej. Wierzymy, że miedź jest najlepszym materiałem do produkcji butelek na wodę. Wspiera utrzymanie dobrego zdrowia i pomaga chronić środowisko, unikając używania jednorazowych plastikowych butelek. Wykonane ręcznie z dumą przez wykwalifikowanych rzemieślników przy użyciu tradycyjnych technik. Każda z butelek jest ukształtowana z pojedynczego arkusza w 100% czystej miedzi, bez spoin i szwów, i zamknięta piękną szczelną nakrętką wykonaną z czystej miedzi i plombą dopuszczoną do kontaktu z żywnością. Dzięki temu miedziane butelki charakteryzują się wyjątkową jakością. Z dumą możemy powiedzieć, że może to być ostatnia butelka wody, którą posiadasz!

Jak korzystać z miedzianej butelki na wodę?

Jak korzystać z miedzianej butelki na wodę?

Przed użyciem miedzianej butelki na wodę należy umyć jej wnętrze. Wlej do butelki roztwór składający się z soku z cytryny, soli kuchennej i gorącej wody. Płucz przez kilka minut, a następnie wylej roztwór i przemyj butelkę ciepłą wodą. Po zakończeniu tej procedury, możemy wlać wodę do naczynia miedzianego.

Aby uzyskać najlepsze wyniki z wody miedzianej zalecamy pozostawienie jej w butelce na noc w temperaturze pokojowej przez około 6 do 8 godzin. Następnie warto wypić szklankę wody z butelki rano na pusty żołądek. Wodę miedziną możesz pić przez cały dzień i uzupełniać ją ponownie w razie potrzeby. Napełnianie miedzianej butelki na wodę ciepłą wodą jest w porządku, natomiast odradzamy napełnianie jej gorącą lub wrzącą wodą, ponieważ może to negatywnie wpłynąć na butelkę. Może to potencjalnie spowodować, że woda wchłonie zbyt dużo miedzi z butelki (im wyższa temperatura wody, tym bardziej jest zdolna do wchłaniania metali, takich jak miedź). Pamiętaj, że miedzianą butelkę używamy tylko do wody. Miedź może reagować z niektórymi kwasami (między innymi kwasami znajdującymi się w cytrynach, owocach, olejkach eterycznych, kawie i herbacie). Dlatego najlepiej używać tylko wody w miedzianej butelce na wodę.

Instrukcja czyszczenia

Jak korzystać z miedzianej butelki na wodę? Miedziana butelka na wodę, która wykonana jest w 100% z czystej miedzi, może z czasem naturalnie pokryć się patyną. Wielu naszych klientów lubi, gdy zewnętrzna strona ich butelek wdzięcznie starzeje się w piękną miedzianą patynę, ale jeśli wolisz połysk miedzi, bardzo łatwo ją usunąć. Po prostu posyp szczyptę soli plasterek cytryny, pozwól soli się rozpuścić, a następnie delikatnie wetrzyj ją w powierzchnię butelki. Cytryna i sól utworzą mieszankę, która w naturalny sposób usunie patynę i przywróci połysk miedzi. Po zakończeniu spłucz wodą i dobrze wysusz.

Wnętrze miedzianej butelki na wodę również pokryje się patyną, ale nie wpływa to negatywnie na wodę przechowywaną w butelce. Zalecamy od czasu do czasu wyczyścić wnętrze butelki. Pamiętaj jednak, aby nigdy nie myć miedzianej butelki w zmywarce.