Naczynia miedziane do przechowywania wody coraz częściej goszczą w naszych domach. Tworzą jedyne w swoim rodzaju wzornictwo w naszej kuchni lub pokoju z uwagi nie tylko kształt naczynia, lecz także ze względu na fakturę powierzchni miedzianej. Aktualnie rynek oferuje wiele produktów pod nazwą naczynie miedziane na wodę. Wiele ofert na pierwszy rzut oka, szczególnie na zdjęciu nie różni się zbytnio.
Jak zatem wybrać najlepsze naczynie miedziane do przechowywania wody ?
Żyjemy w czasach gdzie większość osób stwierdza, że produkt taki czy inny nie spełnia ich oczekiwań. Co powinniśmy wiedzieć na temat naczyń miedzianych, zanim zdecydujemy się na ich zakup ? Jakie są szczególne cechy, które pozwalają odróżnić wyższą jakość produktu z miedzi ?
W przeszłości naczynia miedziane były głównie odlewane, a co za tym idzie były stosunkowo ciężkie. Współcześnie nowoczesne technologie pozwalają tworzyć produkty nie do końca będące pełnym odwzorowaniem wzorca i jego jakości. Obniżanie kosztów produkcji stało się dziś podstawową zasadą. Dla przykładu, dodawanie cynku do miedzi prowadzi do utwardzenia powierzchni. Kiedy weźmiemy do jednej ręki dzbanek miedziany z cynkiem, a do drugiej dzbanek miedziany tej samej pojemności wykonany z czystej miedzi różnicę dostrzeżemy natychmiast. Dzbanek z czystej miedzi jest znacząco cięższym produktem blisko 50% od dzbanka z domieszką cynku. Patrząc na obydwa produkty gołym okiem widzimy różnice także w barwie. Produkt z czystej miedzi posiada głęboki różowy odcień, wyrób z cynkiem przesuwa koloryt miedzi w kierunku odcienia stalowego. Na uwagę jednak zasługuje cecha giętkości czy wytrzymałości powierzchni. Z naszych obserwacji możemy powiedzieć, że wyroby z domieszką cynku są znacznie bardziej podatne na odkształcenia. Natomiast naczynia miedziane z czystej miedzi będzie o wiele trudniej odkształcić. Celem naszej polityki jest zaoferowanie Państwu produktów miedzianych najwyższej jakości tak pod względem wizualnym jak i materiałowym, gdyż jak wiemy dzbanka miedzianego, czy butelki miedzianej nie kupujemy zbyt często.