Artykuł zawiera lokowanie produktu

Shilajit (Mumio) znany jest ze swoich właściwości odmładzających. Uznaje się go za afrodyzjak. Zawiera prawie 85 minerałów i pierwiastków śladowych, których organizm ludzki potrzebuje do optymalnego funkcjonowania. Zawiera również kwas fulwowy, który pomaga organizmowi wchłonąć te minerały na poziomie komórkowym. Stosowana w Tradycyjnej Medycynie Indyjskiej na wzmocnienie oporności, problemy układu pokarmowego, na potencję i wiele innych. Prawie wszystkie apteki ajurwedyjskie zawierają produkt Shilajit.

Shilajit i jego właściwości

Mumio (shilajit) jest to naturalna wydzielina skalna o ciemnej barwie. Powstaje, gdy bezpośrednie promienie słoneczne przebijają góry, te wydzielają lepką żywicę. Ta żywica to Shilajit i występuje głównie w pasmach Himalajów. Wydobywa się ją ze szczelin skalnych, w których powstaje z resztek roślin, głównie alg i porostów. Proces jej wydobycia jest bardzo powolny, a całkowita uzyskana ilość Shilajit jest również ograniczona.

Skały, z których pozyskuje się Shilajit, mają różne rodzaje i właściwości. W Ajurwedzie Shilajit dzieli się na cztery rodzaje, mianowicie złoty, srebrny, miedziany i żelazny (na podstawie tekstury). Spośród nich złoty Shilajit uważa się za najlepszy, a żelazny za najgorszy.

Istnieją pewne testy, które możemy wykonać u siebie w domu, a które mogą zapewnić nas o czystości Shilajit.

 • Shilajit rozpuszcza się w normalnej lub ciepłej wodzie. W wodzie widzimy czarniawe lub złote odcienie
 • NIE rozpuszcza się w alkoholu
 • Po podgrzaniu Shilajit szybko się topi, a po zamrożeniu staje się twardy jak kamień
 • Shilajit ma wyjątkową jakość, ponieważ pochłania metale ciężkie, takie jak rtęć. Jeśli zmieszamy rtęć i czysty Shilajit będziemy mieszać przez chwilę, rtęć rozpuści się w shilajit.
 • Nie pali się płomieniami. Po podgrzaniu mini palnikiem shilajit topi się i bulgocze, ale nie pali się

Zalety stosowania SHILAJIT

 1. Według badań ma pozytywny wpływ na lipidogram, powoduje spadek LDL i wzrost HDL.
 2. Wzrost FSH i testosteronu u mężczyzn oraz poprawa jakości nasienia. Dlatego też możmy stosować go przy problemach z bezpłodnością.
 3. Może wpływać na spadek poziomu cukru we krwi.
 4. Przyczynia się do wzrostu hemoglobiny i białych krwinek. Istotne dla osób z anemią oraz cierpiących na częste przeziębiania.
 5. Wspomaga i przyśpiesza leczenie złamań kości oraz wspomaga leczenie osteoporozy. Niekiedy stosuję się nawet maść z Mumio na miejsca dotknięte kontuzją lub złamaniem.
 6. Kwas fulwowy zawarty w mumio może odegrać ogromną rolę w rozwoju potencjalnych metod leczenia choroby Alzheimera.
 7. Shilajit wspomaga pracę jelit oraz pracę układu pokarmowego. Może być stosowna jako suplement przy problemach z trawieniem.
 8. Wykazano pozytywne rezultaty w chorobach wrzodowych.
 9. W postaci czopków Shilajit zmniejsza problemy z hemoroidami.

Shilajit jest używany na subkontynencie indyjskim od tysięcy lat. Shilajit to najlepszy środek odmładzający, rewitalizujący, tonik seksualny i lekarstwo na cukrzycę. Ponieważ produkt jest bezpieczny i nieszkodliwy, dlatego też może być spożywany przez dłuższy czas w odpowiedniej dawce, aby uzyskać optymalne korzyści.