Bransoletka z miedzi, fot. ninablacksheep z Pixabay

 

Miedziana bransoletka z magnesami: trend w alternatywnym zdrowiu

Bransoletka miedziana z magnesami. Miedź jest jednym z najstarszych metali używanych przez ludzi i przez lata wykorzystywana była w szerokim zakresie zastosowań. Jest trzecim najpowszechniejszym metalem po żelazie i stali i chociaż ma wiele przydatnych zastosowań przemysłowych, miedź posiada również korzyści zdrowotne. Obejmują one promowanie funkcji odpornościowych, znaczny wzrost gęstości kości, ochronę przed chorobami serca, a nawet łagodzenie bólu.

Uważa się, że miedź ma właściwości przeciwdrobnoustrojowe i zabija bakterie, wirusy i drożdże w kontakcie. Z tego powodu miedź znalazła zastosowanie na przykład w przemyśle odzieżowym. Tutaj miedź dodaje się do tkanin w celu produkcji odzieży antybakteryjnej. Takiej jak odzież uciskowa, która, jak się uważa, zapewnia ulgę w mięśniach i bólu, oraz skarpetki pomagające zwalczać grzyby.

Terapia magnetyczna

Terapia magnetyczna jest klasyfikowana jako medycyna alternatywna, podobnie jak akupunktura, zielarstwo i homeopatia. Są to terapie medyczne, które środowisko medyczne uważa za „nieortodoksyjne”. Terapia magnetyczna wykorzystuje magnesy statyczne w nadziei na poprawę krążenia i pomoc w innych problemach zdrowotnych. Ta praktyka sięga co najmniej dwóch tysięcy lat.

Terapia magnetyczna stała się bardzo popularna, szczególnie wśród ogromnej liczby osób cierpiących na ból cieśni nadgarstka i artretyzmu. Wielu użytkowników twierdzi, że magnetoterapia działała na nich lepiej niż inne metody leczenia, których próbowali. I z powodu tych twierdzeń o wiele więcej osób próbowało magnetoterapii w leczeniu nie tylko artretyzmu, ale także innych poważnych problemów zdrowotnych, takich jak depresja, choroba Alzheimera Choroby, stwardnienie rozsiane, osteoporoza i wiele innych.  Poczta pantoflowa na temat korzyści płynących z bransoletek magnetycznych szybko się rozprzestrzenia, gdy ludzie osobiście doświadczają pozytywnych rezultatów. Ludzie tacy jak Bill Clinton, Michael Jordan i królowa Elżbieta II należą do osób, które wspierają magnetoterapię.

Popularność terapii magnetycznej utorowała drogę magnesom statycznym, które stały się popularne również w dziedzinie medycyny alternatywnej. Obecnie magnesy statyczne używa się w wielu urządzeniach do terapii magnetycznej, ale wśród tych urządzeń magnetycznych coraz większą popularność zyskują miedziane bransoletki magnetyczne ze względu na podwójne działanie łączące obie terapie!

Zobacz naszą kolekcję bransoletek magnetycznych z czystej miedzi.

Bransoletka miedziana z magnesami

Łącząc potężne magnesy neodymowe z bransoletą z czystej miedzi, otrzymujemy najlepszą bransoletkę zdrowotną wykonaną z pierwiastków z czystej ziemi. Miedziane bransoletki magnetyczne, zwane również miedzianymi magnetycznymi bransoletkami leczniczymi, pochodzą sprzed kilku tysięcy lat. Uważa się, że Egipcjanie używają miedzianych bransoletek magnetycznych do leczenia różnych bólów ciała, takich jak bóle stawów i zapalenie stawów. Obecnie wielu zwolenników magnetoterapii opowiada się za stosowaniem miedzianych bransoletek magnetycznych jako naturalnej alternatywnej terapii niezliczonych problemów zdrowotnych.

Uważa się, że pole magnetyczne wytwarzane przez magnesy zdrowotne zwiększa krążenie w określonym obszarze ciała. Gauss magnetyczny to jednostka używana do pomiaru siły magnesu. Uważa się, że bransoletka magnetyczna oferuje właściwości przeciwbólowe, a napar z miedzi wraz z jej właściwościami przeciwdrobnoustrojowymi uważa się za skuteczne lekarstwo na szeroki wachlarz problemów zdrowotnych. Ludzie często decydują się na zakup miedzianych bransoletek magnetycznych, ponieważ leczenie chorób, na które cierpią, kosztuje dużo pieniędzy, a miedziane bransoletki magnetyczne mogą być dla nich niedrogą opcją.

Korzyści z bransoletki miedzianej z magnesami

Ulepszone krążenie

Od dawna uważa się, że terapia magnetyczna wspomaga krążenie krwi w obszarze ciała, w którym magnesy stykają się ze skórą. Ponieważ miedziane bransoletki magnetyczne są noszone na nadgarstkach, możemy dążyć do poprawy krążenia na całym ramieniu, aż do koniuszków palców. Słabe krążenie jest przyczyną wielu problemów zdrowotnych, z którymi borykamy się jako ludzie. Poprawiając krążenie jesteśmy w stanie zwalczyć pierwotną przyczynę wielu dolegliwości zdrowotnych i skorzystać z szerokiego wachlarza korzyści.

Środek przeciwbólowy

Wykorzystanie miedzianych bransoletek magnetycznych jako środka przeciwbólowego jest przedmiotem dyskusji od wielu lat. Aczkolwiek liczba klientów, którzy zgłosili lecznicze korzyści miedzianych bransoletek magnetycznych w celu złagodzenia bólu cieśni nadgarstka i artretyzmu, jest zbyt duża, aby jej zaprzeczyć.

Wiele osób cierpiących na artretyzm lub cieśń nadgarstka męczy się przyjmowaniem leków doustnych w celu złagodzenia bólu. Twierdzą, że skutki uboczne często przewyższają ulgę, jaką mają zapewnić takie leki. W rezultacie miedziane bransoletki z magnesami stały się bardzo popularną alternatywą dla osób szukających ulgi. Można je nosić w sposób ciągły, z niewielkimi lub zerowymi skutkami ubocznymi. Większość osób cierpiących na artretyzm potwierdza, że ​​miedziane bransoletki magnetyczne są bezpieczne. Można je nosić przez cały dzień i umożliwiają im poruszanie się przy minimalnych ograniczeniach i mniejszym bólu.

Zmniejszony stan zapalny

Poprawa krążenia i właściwa równowaga odżywcza miedzi w organizmie mogą pomóc złagodzić stany zapalne stawów. Biorąc pod uwagę liczbę stawów w dłoni i ramieniu, celowanie w nadgarstek za pomocą miedzianej bransoletki magnetycznej może być potężną opcją w walce ze stanem zapalnym stawów. Dlatego wiele osób z łokciem tenisisty (zapaleniem ścięgien) i łokciem golfisty zaufało bransoletkom do terapii magnetycznej. Pomagają one złagodzić ból i skupić się na regeneracji tych obszarów ramienia.

Suplementacja mineralna

Mikrominerały żelaza i cynku, które są obecne w miedzi, łączą się z potem na skórze. Ciało następnie wchłania te minerały, a jeśli pacjent ma niedobór tych minerałów, zaczyna czuć się lepiej. Osoby cierpiące na niedobór miedzi również potwierdziły fakt, że miedź łączy się z potem na skórze. W rezultacie miedziane bransoletki magnetyczne zapewniają im wystarczającą ilość miedzi do codziennego spożycia. Uważają oni, że mikrominerały wchłaniane przez pot są silniejsze niż minerały przyjmowane w postaci suplementów, gdyż przechodzą bezpośrednio do krwioobiegu omijając wątrobę.

Na choroby układu krążenia

Niedobór miedzi został powiązany z niektórymi chorobami układu krążenia. Przeprowadzono różne badania i wiele z nich dowiodło, że osoby z chronicznie niskimi poziomami miedzi w organizmie są bardziej narażone na wysokie ciśnienie krwi. Podejrzewa się również, że są bardziej narażone na choroby sercowo-naczyniowe. Wielu z tych pacjentów używało miedzianych bransoletek magnetycznych. Twierdzą oni, że wraz z odpowiednią dietą i ćwiczeniami pomagają one obniżyć ciśnienie krwi i poziom cholesterolu. Łagodzą również objawy chorób sercowo-naczyniowych, na które cierpią.

Skutki uboczne miedzianych bransoletek magnetycznych

Uważa się, że skutki uboczne związane z miedzianymi bransoletkami magnetycznymi za minimalne, a korzyści często przewyższają te skutki uboczne. Główną rzeczą, która dotyczy osób, które używają miedzianych bransoletek magnetycznych od dłuższego czasu, są przebarwienia skóry. Przebarwienia oznaczają jednak, że miedź rozpuszcza się w pocie i wchłania się przez skórę do krwioobiegu. Dostarczając w ten sposób dowodu, że miedziane bransoletki magnetyczne rzeczywiście działają.

Chociaż producenci i entuzjaści miedzianych bransoletek magnetycznych zgadzają się, że noszenie ich może nie być dobrym pomysłem dla kobiet w ciąży lub osób korzystających z rozruszników serca i pomp insulinowych. Jednakże uważa się, że miedziane bransoletki magnetyczne są bezpieczne dla większości ludzi. Istnieje również problem podrażnienia skóry u niektórych użytkowników miedzianych bransoletek magnetycznych. Uważa się jednak, że dzieje się tak dlatego, że nie używają oni bransoletek magnetycznych wykonanych w 100% z czystej miedzi. 

Maksymalizacja skuteczności miedzianych bransoletek magnetycznych

Niektóre z głównych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniej miedzianej bransoletki magnetycznej, to jakość miedzi, siła magnesu, ilość magnesu i objawy.

Magnesy znajdujące się w miedzianych bransoletkach magnetycznych mogą się różnić w zależności od siły i rodzaju magnesu. W zależności od objawów i pożądanego celu może być konieczne wybranie miedzianej bransoletki magnetycznej, która ma silniejsze magnesy. Istnieje kilka różnych rodzajów magnesów używanych do bransoletek do magnetoterapii, są magnesy neodymowe, hematytowe i ceramiczne. Ponieważ magnesy neodymowe są najpotężniejsze pod względem objętości, stosuje się je najczęściej w miedzianych bransoletkach magnetycznych.

Typowa siła magnesu w bransoletkach magnetycznych wynosi od 1000 do 3500 gausów na magnes. W zależności od problemu należy przetestować i wybrać odpowiednią siłę magnesu. Całkowitą siłę w gausach miedzianej bransoletki magnetycznej można regulować w oparciu o liczbę gausów na magnes. Oraz w oparciu o całkowitą liczbę magnesów w miedzianej bransoletce terapeutycznej. 

Ostatecznie większość zwolenników miedzianych bransoletek szuka korzyści, jakie te proste akcesoria mogą nam potencjalnie zapewnić. Jeśli chcesz sam wypróbować miedzianą bransoletkę magnetyczną, dobrze trafiłeś! Oferujemy najwyższej jakości miedziane bransoletki magnetyczne z magnesami. Sprawdź naszą szeroką ofertę!

Informacje zawarte na blogu przeznaczone są wyłącznie do celów edukacyjnych. Wszelkie podane informacje nie mają na celu zastąpienia porady lekarskiej udzielonej przez lekarza ani nie powinny być wykorzystywane do leczenia jakichkolwiek problemów zdrowotnych bez uprzedniej konsultacji z lekarzem lub pediatrą. Używaj zgodnie z instrukcją, a jeśli stan się utrzymuje, skontaktuj się z lekarzem. Produkty te nie są sprzedawane jako wyroby medyczne i nie są przeznaczone do leczenia, zapobiegania chorobom, zastępowania leczenia i nie są zalecane jako jedyne leczenie potencjalnie poważnych schorzeń. Skonsultuj się z lekarzem przed użyciem magnesów i natychmiast, jeśli wystąpią działania niepożądane. Zgłoszony efekt różni się w zależności od osoby.
*UWAGA: Nie używaj magnesów i unikaj narażenia na działanie magnesów, jeśli masz rozrusznik serca, defibrylatory, pompy insulinowe lub pompy infuzyjne do tętnicy wątrobowej, ponieważ magnesy mogą wpływać na działanie niektórych urządzeń.