Artykuł zawiera lokowanie produktu

Współczesne życie pełne jest udogodnień i bardzo rzadko już zwracamy uwagę na naturalny rytm natury. A jest on bardzo ważny, ponieważ prowadzi nas w codziennym dniu. Nic tak nie łączy i nie daje poczucia jedności jak słońce. Jeśli mieszkasz w mieście, wyzwaniem jest znalezienie natury, a co dopiero zauważenie jej rytmów. Światło, które świeci na nas wszystkich, jest jednak dostępne gdziekolwiek mieszkasz. Daje ono ciepło i jasność, które są niezbędne do życia. Słońce wschodzi rano i zachodzi wieczorem, oferując widoczny rytm, za którym możemy podążać. Duchowa moc słońca

Duchowa moc słońca – poranne praktyki

„Ajurweda jest to najstarszy na świecie system uzdrawiania, który kręci się wokół słońca” – mówi Ananta Ripa Ajmera, specjalista medycyny ajurwedyjskiej. “Życie zgodnie z kursem i kierunkiem słońca pozwala nam żyć w najzdrowszy i najszczęśliwszy możliwy sposób” i właśnie to oznacza czerpanie z duchowej mocy słońca. W swojej książce ‘The Ayurveda Way’ Ajmera oferuje 108 praktyk, które „wzmacniają umysł, ciało i ducha”. Zaleca ona poranne praktyki jako sposób na rozpoczęcie dnia z witalnością i intencją

Wczesne poranki

W tradycjach jogi i ajurwedy wczesne godziny poranne uważane są za „naładowane duchowo”, dlatego też są idealne do medytacji, jogi i pranajamy. W szczególności budzenie się między 4 a 6 rano podnosi „wibracje sattwiczne”, a to zwiększa jasność umysłu i pozytywne nastawienie. Jeśli kładziesz się spać późno, Ajmera zaleca, aby dostosować czas budzenia się stopniowo – o 15 minut co kilka dni. Ta stopniowa zmiana w kierunku wcześniejszego rozpoczęcia dnia pozwala na wcześniejsze pójście spać. Dzięki temu możemy cieszyć się głębszym snem.

Rozpocznij dzień patrząc na dłonie

W naszym życiu bardzo często czujemy się całkowicie bezsilni, zdani na łaskę innych ludzi. Dlatego rozpoczęcie dnia od spojrzenia na swoje dłonie może przypomnieć nam, że mamy możliwość wyboru reakcji w każdej sytuacji. „Twoje myśli, mowa i działania to paleta, za pomocą której możesz namalować dowolny obraz” – mówi Ajmera. “Wybór życia w przestrzeni pełnej kreatywności, obfitości i zdrowia to skuteczny sposób na rozpoczęcie dnia”

Poszanowanie dla słońca

Obecnie żyjemy w kulturze, która uzależniona jest od uznania ze strony osób wokół nas, czy to osobiście, czy w mediach społecznościowych. Starożytna wedyjska praktyka Arghyam to sposób na oddawanie czci słońcu. W Ajurwedzie słońce  jest „źródłem wszelkiego życia”. Zgodnie z tą praktyka napełniamy miedziane naczynie wodą, wychodzimy na zewnątrz i wylewamy wodę zgodnie z ruchem wskazówek zegara jako ofiarę dla słońca. Ajmera zachęca nas, aby z samego rana skierować uwagę na słońce i zaakceptować fakt, że „podobnie jak słońce jesteśmy źródłem naszego własnego światła”. Jeśli uwolnimy się od potrzeby spełnienia i oczekiwań innych, „możemy napełnić się miłością od wewnątrz i faktycznie stać się miłością samą w sobie”.

Poranne powitanie duchowej mocy słońca w naszej świadomości jest aktem transformacji oraz sposobem wykorzystania potencjału każdego dnia. Uzdrawiające ciepło słońca przypomina nam, że każdego dnia mamy możliwość rozpoczęcia wszystkiego od nowa.