Artykuł zawiera lokowanie produktu

Picie wody przechowywanej w miedzianych naczyniach to praktyka znana już od tysiącleci. Właściwie miedź można bardzo łatwo zaliczyć do jednych z ważniejszych metali, jakie do tej pory wykorzystała ludzkość. Miedź w kontakcie z wodą wypłukuje bezpieczne ilości jonów miedzi. Oprócz silnych właściwości antybakteryjnych i alkalizujących, biorą one udział w wielu ważnych procesach w organizmie. Niewłaściwe użytkowanie miedzianych naczyń może wyrządzić czasami więcej szkody niż pożytku. Wszystko zależy od jakości naczynia, tego, co w nim przechowujemy, jak go używamy oraz jak często go czyścimy. Woda z miedzianych naczyń

Praktyka picia wody z miedzianych naczyń

Miedź wykorzystywana jest od ponad dziewięciu tysiącleci. Już w starożytności ceniono ten metal ze względu na jego właściwości antybakteryjne. Starożytni Egipcjanie kojarzyli miedź z symbolem życia wiecznego, ankh, który później został przyjęty (z niewielkimi zmianami), jako symbol miedzi przez starożytnych Greków. Starożytne cywilizacje wykorzystały ten metal do wyrobu przyborów i naczyń, luster, biżuterii, a nawet broni. Jednym z ważnych zastosowań miedzi była produkcja naczyń do przechowywania wody, ponieważ zapewniała ona wodę pitną wolną od bakterii.

Niektóre kultury, na przykład kultura hinduska, zaczęły również wprowadzać miedź do swoich leków. Medycyna ajurwedyjska uznała miedź za jeden z najważniejszych metali odpowiedzialnych za zdrowie i dobre samopoczucie organizmu człowieka. Wykorzystanie naczyń miedzianych do przechowywania i picia wody trwa do dziś. Ze względu na niską reaktywność i wysoką trwałość miedź stosuje się do produkcji fajek wodnych, dzbanków, butelek, kubków i filiżanek do przechowywania wody.

Przechowywanie wody w miedzianych dzbankach, butelkach lub innych pojemnikach umożliwia z czasem przedostania się jonów miedzi do wody. Pijąc wodę zawierającą miedź, dostarczamy małe i bezpieczne ilości miedzi, które są niezbędne do normalnego funkcjonowania organizmu. Jednocześnie mamy pewność, że w wodzie pitnej nie znajdują się żadne szkodliwe bakterie.

Korzyści zdrowotne miedzi

Miedź ma doskonałe właściwości antybakteryjne. Badania wykazały, że przechowywanie wody w naczyniach miedzianych zapewnia eliminację szkodliwych bakterii, takich jak E. Coli, Salmonella i Vibrio Cholerae. Pomaga to dostarczyć bezpieczną wodę pitną, gdzie może to być szczególnie przydatne podczas podróży do krajów rozwijających się, w których jakość wody jest wątpliwa. Dodatkowo naczynia miedziane działają alkalizująco na wodę, ponieważ jony miedzi, które przedostają się do wody, zwiększają jej pH. Jony te zapewniają również dodatkowe spożycie tego ważnego minerału, który wspiera wiele ważnych funkcji organizmu.

Miedź wspomaga również produkcję czerwonych krwinek, wchłanianie żelaza, regulację częstości akcji serca i ciśnienia krwi, układ odpornościowy, tkankę łączną i kości, mózg i serce, a także zapobiega stanom zapalnym i zapaleniu prostaty.

Powyższa treści ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i nie należy jej interpretować jako porady lekarskiej.