Indie to kraj, który od zawsze w różnoraki sposób wykorzystywał drogocenne klejnoty. A stoi za tym ciekawa logika. Po pierwsze, Hindusi mocno wierzą w astrologię. Po drugie, jest to też ich sposób na pokazanie swojego bogactwa. Istnieje jednak wiele znaczących argumentów przemawiających za korzyściami noszenia miedzianej bransoletki na ręce (Ayurvedic Kadha) i jest to szczegółowo opisane w astrologii.

Kadha lub Bangle jest to duża okrągła bransoletka noszona na dłoni. Za noszeniem bransoletki (kadha) do niektórych osób przemawia zarówno astrologia, jak i przekonania religijne. Również korzyści zdrowotne, płynące z noszenia miedzianej bransoletki mogą przynieść pozytywne rezultaty w Twoim życiu. I chociaż miedź nie jest drogim metalem, takim jak złoto czy srebro, zalety miedzi sprawiają, że jest ona metalem szlachetnym.

Miedziana bransoletka-  korzyści zdrowotne

Noszenie miedzianej bransoletki ma pozytywny wpływ na ludzki organizm. Istnieje wiele dowodów, takich jak wykopaliska egipskich piramid, które wykazały, że miedź jako biżuteria była używana już od dawien dawna. Poniżej znajduje się lista korzyści, jakie przynosi noszenie bransoletki na ręce.

  • Noszenie miedzianej Kadhy zmniejsza stres, irytację oraz zapewnia spokój i świeżość umysłu.
  • Może leczyć też wiele chorób i rany oraz powstrzymywać rozwój niebezpiecznych drobnoustrojów. Daje również siłę pięciu ważnym narządom i buduje nasz system odpornościowy.
  • Miedziana Ayurvedic Kadha nie reaguje ze skórą. Raczej sprawia, że ​​skóra wygląda zdrowiej, promienieje i ma właściwości przeciwstarzeniowe. Zmniejsza ona również szanse chorobotwórcze.
  • Pomocna jest w leczeniu artretyzmu, stanów zapalnych i bólów stawów oraz zmniejsza choroby układu krążenia.
  • Miedziana bransoletka uważana jest również za wyjątkowo korzystny przedmiot dla osób cierpiących na wysokie ciśnienie krwi lub niski puls.

Miedź zawiera też drobne cząsteczki cynku i żelaza. Kiedy zmieszają się one z potem na skórze, dostają się w odpowiednich ilościach do układu krążenia. Gdy nosimy ayurvedic Kadha, która pozostaje blisko ciała, minerały te wraz z miedzią są bardzo powoli wchłaniane przez nasz organizm.

I tak jak miedziany pręt, umieszczony na szczycie budynku, pochłania burze i przekazuje je do ziemi przez dołączony miedziany drut. W ten sam sposób miedziana Kadha może pochłaniać szkodliwe promieniowanie i chronić nasz organizm.

Bransoletka z miedzi (Ayurvedic Kadha) działa również antybakteryjnie, ponieważ miedź może zabijać wirusy i zarazki, ingerując w ich organizm i zaburzając ich procesy życiowe. Tak więc noszenie miedzianej Kadhy może być korzystne również w kryzysie związanym z pandemią.

Miedziana bransoletka- astrologiczne korzyści

Horoskop astrologiczny Mahadasa to wyjątkowa metoda przewidywania doświadczeń w naszym życiu w ściśle określonym czasie. Według astrologii wedyjskiej w różnych momentach naszego życia wpływają na nas różne planety. Każda planeta wpływa na nas w inny sposób i przez ściśle określony czas. Związane jest to dokładnie ze zmianami w naszym życiu.

Podczas panowania korzystnych planet, człowiek będzie doświadczał bogactwa, wygodnego i szczęśliwego życia, a relacje rodzinne będą sprzyjające. Lecz gdy nastąpi okres wpływu niekorzystnych planet, to z pewnością życie nie będzie już tak bajkowe. Mogą przydarzać się wtedy nieprzyjazne sytuacje, na które nie mamy wpływu.

Mahadasa jest jak kalendarz wydarzeń w twoim życiu, a to czy horoskop Mahadasa jest dla ciebie pomyślny, czy niepomyślny, ma związek z kilkoma czynnikami. Są nimi pozycja planety na wykresie urodzenia lub dom (pomieszczenie), w którym dana planeta była umieszczona w momencie narodzin.

Jeśli Słońce w twoim horoskopie jest bardzo słabe, to w horoskopie Mahadasha uzyskuje się niepomyślne wyniki. Najłatwiejszym sposobem, żeby przezwyciężyć ten stan jest noszenie miedzianej biżuterii. Umożliwi to zwiększenie pożądanych rezultatów, a twój zwykły problem stanie się mało istotny.

Miedź jest metalem akceptowanym przez astrologów. Zalecają oni noszenie miedzianej biżuterii, jeśli dana osoba ma gniewną naturę oraz posiada wiele doskonałych czynów w swoim życiu. Noszenie miedzianej biżuterii przynosi wtedy spokój ciału, co częściej utrzymuje go w równowadze i pozytywnym nastawieniu. Miedziane bransoletki zwykle noszone są, aby odeprzeć negatywność i osiągnąć pozytywne zmiany.

Astrologiczne korzyści, jakie przynosi noszenie bransoletki na ręce:

  • Miedziana Kadha działa wspaniale dla osób z każdym zodiakiem. Kadha uspokaja złoczyńcę Chandry.
  • Ważnym aspektem noszenia miedzianej Kadhy jest to, że zwiększa pomyślny wpływ słońca i zmniejsza jego złe skutki.
  • Miedź może pomóc w pozbyciu się nadmiaru doszy Vastu, która może zmienić otoczenie domu (ajurweda balansuje pięć elementów w ciele, a Vastu balansuje pięć elementów w otoczeniu i przestrzeni). Vastu to stara wiedza i sztuka projektowania przestrzeni, w sposób wzmacniający zdrowie i życie.
  • Miedziana Kadha uspokaja złoczyńców Navagraha i inne problemy fizjologiczne.

Ponieważ mechanizmy potrzebują różnych stabilizatorów, aby zrównoważyć dopływ prądu, nasze ciało również potrzebuje stabilności od promieni kosmicznych, które pochodzą ze Słońca i innych ciał niebieskich i są obecne w atmosferze. Miedziana Kadha działa jak stabilizator ludzkiego ciała. Równoważy promienie kosmiczne obecne w atmosferze oraz stabilizuje organizm. Pomaga również zachować energię i wysyła pozytywne wibracje do mózgu. Tak więc, jeśli utrzymamy silne pole magnetyczne w naszym systemie, pomoże to wygenerować więcej pozytywności w mózgu.