Cudowne właściwości wody z miedzianego naczynia, fot. Grégory ROOSE z Pixabay

 

Czy prawidłowo używasz miedzianej butelki?

Wielu z nas słyszało od naszych dziadków, że woda pitna przechowywana w miedzianym naczyniu jest korzystna dla naszego zdrowia. Według Ajurwedy woda przechowywana w miedzianym naczyniu ma zdolność równoważenia wszystkich trzech dosz (vata, kapha i pitta) w twoim ciele. Robi to poprzez dodatnie ładowanie wody. Przechowywanie wody w miedzianym naczyniu działa jak proces oczyszczania. Może zabić wszystkie mikroorganizmy takie jak pleśnie, grzyby, glony i bakterie obecne w wodzie, a które mogą być szkodliwe dla organizmu. Pomaga również w utrzymaniu równowagi pH (kwasowo-zasadowej) organizmu. Jakkolwiek istnieje wiele korzyści zdrowotnych, które przypisuje się wodzie pitnej przechowywanej w miedzianych butelkach ale czy prawidłowo używasz miedzianej butelki?

Wskazówki dotyczące picia wody z miedzianej butelki

– Zawsze upewnij się, że butelka, której używasz, jest faktycznie wykonana z miedzi.

– Przed użyciem zawsze przepłucz butelkę roztworem o naturalnym kwasie, takim jak cytryna i woda.

– Aby jak najlepiej wykorzystać swoją miedzianą butelkę, napełnij ją wieczorem przed użyciem.

Nauka, która za tym stoi

Kształt, konstrukcja i materiał naczynia miedzianego odgrywa rolę w jego korzyściach zdrowotnych. Kiedy przechowujesz wodę w miedzianej butelce przez noc, jony miedzi rozpuszczają się w tej wodzie w niewielkich ilościach. Proces ten nazywany jest efektem oligodynamicznym, ponieważ ta woda ma teraz moc zabijania szkodliwych drobnoustrojów, grzybów i bakterii.

Jak czyścić miedzianą butelkę?

Tradycyjne metody czyszczenia miedzianych butelek polegają na pocieraniu miedzi mieszanką soli i pasty z tamaryndowca. Obecnie do czyszczenia można użyć świeżego soku z cytryny, soli lub sody oczyszczonej i octu. Pozwól mu stać w butelce przez noc lub co najmniej 8 godzin, aby uzyskać najlepsze efekty. Spłukać rano.

Spowalnia starzenie

Miedź jest naturalnym lekarstwem na pojawienie się drobnych linii i zmarszczek na twarzy. Znany jest ze swoich silnych właściwości przeciwutleniających i komórotwórczych, które pomagają zwalczać wolne rodniki, które są jedną z głównych przyczyn powstawania drobnych zmarszczek. Pomaga również w produkcji nowych i zdrowych komórek skóry.

Pomaga w utracie wagi

Gdy zaczniesz pić wodę przechowywaną w miedzianej butelce, szybko schudniesz. Miedź pomaga również organizmowi rozkładać tłuszcz i eliminować go tak skutecznie ale jak to możliwe.

Lepsze trawienie

Miedź ma właściwości, które pomagają zabijać szkodliwe bakterie i zmniejszać stany zapalne w żołądku, co czyni ją doskonałym lekarstwem na wrzody, kwasowość, gazy, niestrawność i infekcje. Miedź pomaga również w oczyszczaniu i detoksykacji żołądka, a także reguluje pracę wątroby i nerek.

Szybciej leczy rany

Znana ze swoich właściwości antybakteryjnych, przeciwwirusowych i przeciwzapalnych miedź może szybko leczyć i leczyć rany. Wiadomo również, że wzmacnia układ odpornościowy i pomaga w produkcji nowych komórek.

Pokonuje anemię

Najbardziej interesującym faktem dotyczącym miedzi jest to, że jest wymagana w większości procesów zachodzących w naszym ciele, od tworzenia komórek po wspomaganie wchłaniania żelaza, miedź jest niezbędnym minerałem do funkcjonowania organizmu.

Czy prawidłowo używasz miedzianej butelki?

Picie wody dwa lub trzy razy dziennie z miedzianej butelki jest wystarczające, aby czerpać z niej liczne korzyści!