Ayurveda Polska rekomenduje wiosenny rytuał rewitalizacyjny. W związku z tym, dziś opiszemy przemywanie twarzy wodą z naczynia miedzianego. Po pierwsze warto zwrócić uwagę, że po okresie zimowym nasza skóra potrzebuje właściwego nawilżenia. Bez względu na to jak widzą to inni, Ajurweda, podkreśla, że skóra naszego ciała silnie reaguje na oddziaływanie czynnika Vata. Innymi słowy silnie reaguje na zimno lub suche powietrze. Z jednej strony wpływ niskich temperatur  w okresie zimowym, z drugiej strony suche powietrze w naszych mieszkaniach.
W związku z tym, czynniki te mocno osłabią jej strukturę. Staje się ona wówczas mocno przesuszona co skutkuje utratą elastyczności. Po drugie
od niepamiętnych czasów jedną z metod, którą znacząco polepsza strukturę skóry jest woda z naczynia miedzianego. Po trzecie miedź należy do silnych przeciwutleniaczy. Woda miedziana posiada unikalne właściwości, to zjonizowana woda, która bardzo szybko nawilża tkanki skóry. Jednocześnie, jak potwierdzają współczesne badania wpływa na zwiększenie kolagenu zawartego w skórze.