Artykuł zawiera lokowanie produktu

Idą święta i każdy zastanawia się co kupić. Nie jest to łatwe zadanie zwłaszcza, że dzisiejszy rynek oferuje w tym okresie całą gamę przepięknych produktów. Jednak prawdziwy prezent, o którym czytamy w starożytnych Puranach, posiada o wiele większe znaczenie niż nam się wydaje. Miedziany prezent

Tradycja przekazywania prezentów

Przekazywanie prezentów sięga niepamiętnych czasów, a zwyczaj ten jest szczególnie kultywowany w Ajurwedzie. Społeczeństwo ówczesne funkcjonowało głównie w sile dobroci, gdzie “gość w domu” czy ofiarowanie prezentu zaliczano do bardzo niezwykłej ceremonii. Niestety społeczeństwa współczesne działają w siłach niższych, a to powoduje zanik prawdziwego zrozumienia czym jest ofiarowanie prezentu.

W sanskrycie zapisane są starożytne historie które dokładnie ukazują moc prezentu, jego rangę czy nastawienie serca ofiarodawcy. W dawnych czasach dawano w prezencie krowy, złoto, zboże, ryż czy przyprawy. Po prostu dla pomyślności, od serca, nie myśląc o tym, co ja z tego będę miał. Ofiarowanie prezentu odzwierciedla nasze wnętrze, a więc nie tylko prezent, ale i stan serca osoby jest tu ważny.

Miedziany prezent

Przekazaniu prezentu towarzyszy jedna z trzech sił: siła ignorancji (alkohol), siła dobroci (miód, książka) czy siła pasji (pieniądze). Ayurveda jest czystym odzwierciedleniem siły dobroci. Kiedy dajemy coś co reprezentuje ajurwedę towarzyszy temu siła dobroci. Oznacza to, że prezent ofiarowany w tej sile wzniesie daną osobę na płaszczyźnie szczęścia, miłości jak i zdrowia.

Ofiarowane prezentów to sztuka i towarzyszy temu pewien akt zwany w sanskrycie Punya, czyli kredyt subtelny. Ofiarowanie prezentów w starej kulturze ajurwedyjskiej “wznosiło” serce osoby. Naczynia miedziane, które stanowiły fundament życia w każdej ówczesnej rodzinie, nadal maja swoją moc chodź zmieniły się czasy. Wszyscy dostaliśmy wielki prezent od świata starożytnego w postaci miedzianych naczyń.

Korzyści zdrowotne miedzi

Miedź ma doskonałe właściwości antybakteryjne. Badania wykazały, że przechowywanie wody w naczyniach miedzianych zapewnia eliminację szkodliwych bakterii, takich jak E. Coli, Salmonella i Vibrio Cholerae. Dodatkowo naczynia miedziane działają alkalizująco na wodę, ponieważ jony miedzi, które przedostają się do wody, zwiększają jej pH. Jony te zapewniają również dodatkowe spożycie tego ważnego minerału, który wspiera wiele funkcji organizmu. Miedź wspomaga również produkcję czerwonych krwinek, wchłanianie żelaza, regulację częstości akcji serca i ciśnienia krwi, układ odpornościowy, tkankę łączną i kości, mózg i serce, a także zapobiega stanom zapalnym i zapaleniu prostaty.