Artykuł zawiera lokowanie produktu.

Obecnie możemy zauważyć, że coraz więcej osób nosi miedziane bransoletki. Ponieważ oprócz posiadania wielu zalet zdrowotnych, jest to doskonały dodatek, który jest zarówno nowoczesny, jak i modny. Bransoletki miedziane powróciły do ​​branży jubilerskiej i nie tylko wyglądają pięknie, ale mają także szereg korzyści terapeutycznych dla ludzkiego organizmu. Już z cywilizacji egipskiej istnieje kilka zarejestrowanych wersji i inskrypcji dotyczących stosowania miedzi. Miedziana bransoletka i jej właściwości.

Miedziana bransoletka i jej właściwości

1. Miedź wzmacnia układ odpornościowy

Miedziana bransoletka i jej właściwości

Nosząc miedzianą biżuterię, organizm wchłania niewielkie ilości miedzi do głównego nurtu krwi, dzięki czemu ilość miedzi oczyszcza organizm z toksycznych metali. Co więcej, wywołuje reakcję enzymatyczną w organizmie człowieka, tworząc hemoglobinę. Hemoglobina jest składnikiem czerwonych krwinek odpowiedzialnym za przenoszenie tlenu z płuc do reszty ciała. Pomaga także w transporcie jonów wodoru i dwutlenku węgla z powrotem do płuc. Brak wystarczającej ilości hemoglobiny w czerwonych krwinkach powoduje anemię, która jest wynikiem niedoboru żelaza.

2. Pomagają wchłaniać minerały

Jeśli masz niedobór żelaza lub cynku, noszenie miedzianej bransoletki jest tu bardzo korzystne. Bransoletki z czystej miedzi zawierają mikrojony cynku i żelaza, które są niezbędne dla zdrowia ludzkiego organizmu. Kiedy te mikroelementy łączą się z solami z potu, organizm wchłania je w różnych ilościach. Z naukowego punktu widzenia minerały wchłaniane wraz z potem są skuteczniejsze niż doustne suplementy. Takie minerały są pobierane bezpośrednio do krwioobiegu, w przeciwieństwie do suplementów, które muszą zostać poddane trawieniu i ekstrakcji.

3. Pomagają przy bólach i sztywności stawów

Miedziana bransoletka i jej właściwości

Wiemy już, że noszenie miedzianych bransoletek pomaga w takich schorzeniach jak reumatoidalne zapalenie stawów, ból i sztywność stawów, a także przewlekła choroba zwyrodnieniowa stawów.

Według różnych raportów naukowych, bransoletki miedziane mają niewidzialne właściwości, które łagodzą te dolegliwości, nosząc je wyłącznie na palcu lub na szyi. Miedź metaliczna ma właściwości przeciwzapalne, które zmniejszają ból i dyskomfort związany z zapaleniem stawów. W rezultacie noszenie miedzianej bransoletki jest bardzo praktyczną metodą zapobiegania schorzeniom.

4. Miedź poprawia zdrowie układu krążenia

Brak wystarczającej ilości miedzi w organizmie człowieka powoduje brak równowagi. Sprzyja to wzrostowi poziomu cholesterolu we krwi. Z biegiem czasu ten wzrost cholesterolu powoduje uszkodzenie tętnic i naczyń sercowych. Wiadomo, że miedź metaliczna sprawia, że ​​włókna, zwłaszcza elastyna i kolagen, pozostają nienaruszone. Nosząc miedzianą bransoletkę, masz pewność, że włókna te pozostaną nienaruszone, co zapobiega tętniakowi aorty.

5. Działanie przeciwstarzeniowe

Właściwości przeciwstarzeniowe miedzi wykorzystywane były już w starożytności. Metale zawierają właściwości przeciwutleniające, które zapobiegają tworzeniu się toksycznego środowiska w organizmie przez wolne rodniki i jony. Miedziane spowalniają proces starzenia, zapewniając, że przez cały czas będziesz wyglądać i czuć się młodo i energicznie.

Uzdrawiające korzyści noszenia miedzianej bransoletki

Miedź metaliczna była używana ze względu na swoje właściwości lecznicze już w dawnych czasah. Istnieją doniesienia, że ​​lecznicze właściwości miedzi wykorzystywano w Ameryce prekolumbijskiej już prawie 10 000 lat temu. Co więcej, już 3900 rpne miedź metaliczna jest jednym z pierwszych metali używanych do produkcji biżuterii w kulturach egipskich i sumeryjskich. Miedziana bransoletka i jej właściwości.

6. Miedź leczy zaburzenia wynikające z menopauzy

Jeśli przechodzisz menopauzę, powinieneś nosić miedzianą bransoletkę. Jest to najlepsze i niedrogie rozwiązanie w leczeniu wszelkich schorzeń związanych z tą chorobą. Miedź metaliczna zapobiega wystąpieniu choroby zwyrodnieniowej stawów i utrzymuje układ nerwowy w optymalnej równowadze. Lekarze zalecają starszym osobom noszenie miedzianych bransoletek, które pomogą zwiększyć poziom miedzi w organizmie.

7. Właściwości antystresowe

Stres jest powszechną przyczyną współczesnych chorób i schorzeń. Niezależnie od tego, czy jest to stres emocjonalny, fizyczny czy psychiczny, zmienia niektóre funkcje organizmu, co często powoduje zmiany w procesach cielesnych. Nosząc miedzianą bransoletkę, walczysz ze stresem oraz procesem starzenia, ponieważ zwiększa ona produkcję hemoglobiny w czerwonych krwinkach. Kiedy hemoglobina skutecznie transportuje tlen do różnych części ciała, dodaje im energii, umożliwiając optymalne wykonywanie ich funkcji.

9. Skuteczne przeciwko anemii

Niedokrwistość jest to stan, który wynika z niedoboru żelaza w organizmie człowieka. Bransoletki miedziane zawierają określone ilości cynku i żelaza, które organizm wchłania w zróżnicowanych ilościach. Nosząc miedzianą bransoletkę na nadgarstku, pozwalasz organizmowi przyjmować dzienną porcję miedzi poprzez unaczynienie, co gwarantuje pozbycie się anemii.

Duchowe korzyści noszenia miedzianej bransoletki

10. Miedź przewodzi energię duchową

Duchowo uziemia oraz przenosi częstotliwości wibracji ze sfery fizycznej do duchowej i odwrotnie. W rezultacie można przekazywać i komunikować się z istotami z wyższych wymiarów, oczyszczać swoją aurę, umysł i zdobywać informacje ze świata duchowego.

11. Wzmacnia myśli

Bardzo często fizycy noszą miedziane bransoletki, aby wzmocnić swoje myśli, zwłaszcza gdy otrzymują i wysyłają komunikację ze sferą duchową.

12. Zwiększa poczucie własnej wartości

Skład mineralny miedzi metalicznej równoważy energie otrzymywane z chłodnego księżyca i ciepłego słońca, odpędzając wszelkie negatywne myśli. Noszenie miedzianej bransoletki zwiększa zdolność wyrażania siebie i akceptowania prawdziwych emocji, niezależnie od sytuacji. Chroni Cię również przed wszelką negatywną energią w Twoim otoczeniu.

13. Promuje tworzenie bogactwa

Miedź jest dawcą pozytywności i dobroci, a także przynosi szczęście w różnych przedsięwzięciach. Przyciąga pieniądze, dobrobyt i wszechobecną obfitość. Metal ten ma moc zachęcania do podejmowania działań finansowych, dzięki czemu bardziej optymistycznie nastawiony jest człowiek do swoich przedsięwzięć. Daje także poczucie niezależności w podejmowaniu decyzji.